• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Кабмін почав готуватися до введення 5G в Україні (ДОКУМЕНТ)

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів затвердив план заходів щодо впровадження в Україні системи мобільного зв'язку п'ятого покоління до 2022 року

Відповідне розпорядження прийнято під час засідання уряду 11 листопада, передає "ДС".

Згідно з планом, в жовтні 2021 року буде оголошено конкурс або тендер на видачу ліцензій з використанням системи рухомого (мобільного) зв'язку п'ятого покоління. Це станеться за умови конверсії радіочастот.

У грудні 2021 року буде визначено переможців конкурсу або тендера, які виконали всі умови і запропонували найвищу ціну за відповідну смугу.

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту розпорядження, в даний час в Україні функціонують системи мобільного зв'язку 2G, ЗG, 4G.

"Системи рухомого (мобільного) зв'язку п'ятого покоління (5G) значно розширюють обмежений функціонал сервісів мереж рухомого (мобільного) зв'язку попередніх поколінь. Основними функціональними особливостями мереж 5G є вдосконалений мобільний широкосмуговий доступ до Інтернету, наднадійні комунікації з низькою затримкою і масивні межмашинного комунікації, на основі яких будується все різноманіття послуг і можливостей мереж ІМТ2020 (5G) ", — зазначено в документі.

До таких послуг і можливостей відносяться: значно більш висока швидкість передачі даних, об'ємне відео і відео надвисокої чіткості, промислова автоматизація, зв'язок при надзвичайних ситуаціях та ін.

"В результаті впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку п'ятого покоління (5G) економіка України отримає можливість для стрімкого зростання", — наголошується в записці.

Нагадаємо, в Мінціфри повідомили, що раніше влада на місцях перешкоджає роботі базових станцій мобільного зв'язку, посилаючись на їхню фіктивну шкоду.

    Реклама на dsnews.ua