• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Кабмін підготував законопроєкт про пільги за проїзд і комуналку

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону про пільги з оплати проїзду та деяких інших пільгах, який передбачає передачу повноважень органам місцевої влади та надання пільг у грошовій формі

Кабмін
Кабмін
Реклама на dsnews.ua

Рішення прийнято під час засідання уряду 9 червня, передає "ДС".

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, змінами передбачається, що "пільги з оплати проїзду та інші надаються на підставі відповідних рішень органів місцевого самоврядування і виплачуються у визначеному ними порядку та розмірах у формі грошової компенсації, що сприятиме адресності надання пільг виходячи зі спроможності місцевих бюджетів".

Проєкт стосується пільг на оплату проїзду у транспорті. При цьому безоплатний проїзд за пред'явленням відповідного посвідчення скасовується. Крім того, переводяться у грошову форму пільги на комунальні послуги. Рішення щодо пільг будуть ухвалювати органи місцевої влади.

У документі йдеться, що зараз законами України встановлено пільги з оплати проїзду та інші пільги окремим категоріям громадян (ветерани війни; ветерани військової служби, органів внутрішніх справ та інші; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; жертви нацистських переслідувань; особи з інвалідністю; батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби; реабілітовані особи; діти з багатодітних сімей).

"Метою прийняття акта є врегулювання питання надання пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг окремим категоріям громадян у грошовій формі шляхом делегування органам місцевого самоврядування повноважень щодо визначення порядку надання і розмірів грошової компенсації", — йдеться в документі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua