• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Кабмін полегшив отримання пільгової іпотеки

Кабінет міністрів сьогодні, 15 лютого, затвердив Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів, який передбачає спрощення умов отримання позики

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства фінансів, передає "ДС".

Так, тепер, щоб стати учасником програми «Доступна іпотека» під 7%, необовʼязково перебувати на квартирному обліку, бути молодою сімʼєю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком або працівником бюджетної сфери. Скасовано вимогу неперевищення забезпечення житлом на рівні 13,65 кв. м на одного члена сімʼї або проживання в гуртожитку жителями аварійних і старих будинків.

«Також постановою внесено низку технічних правок, запропонованих банківською спільнотою. Це є продовженням конструктивного діалогу щодо швидкого і ефективного запуску доступної іпотеки», — розповів заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Крім того, тепер пільгову іпотеку зможуть отримати будь-які громадяни, які не мають у власності або власності родини обʼєктів житлової нерухомості та/або діючих договорів по фінансуванню (інвестуванню) будівництва житлової нерухомості і/або майнових прав на обʼєкти незавершеного будівництва житлової нерухомості, якщо їх загальна площа перевищує 50 кв. м на одного громадянина або сімʼю з двох осіб і 20 кв. метрів — на кожного наступного члена сімʼї.

Кабмін також збільшив максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника і членів його сімʼї з 5-кратного до 10-кратного розміру місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні України, де розташований предмет іпотеки.

Як писала "ДС", 27 січня 2020 року уряд прийняв Постанову про доступність іпотеки під 7% річних під придбання житла, побудованого не раніше 2015 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua