• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кабмін розробив план боротьби з офшорами (ДОКУМЕНТ)

Кабінет міністрів України затвердив План заходів до кінця 2022 року щодо недопущення ухилення від сплати податків і зборів, а також запобігання відмиванню коштів в офшорних зонах

Кабмін
Кабмін
Реклама на dsnews.ua

Рішення прийнято під час засідання уряду 3 березня, передає "ДС".

План передбачає оновлення українського переліку офшорних зон з урахуванням правових норм ЄС та даних Глобального форуму з прозорості.

Згідно з планом, декілька органів (ДПС, Держмитслужба та інші) будуть залучені до запобігання незаконному виведенню коштів за кордон, у тому числі офшорних зон, незаконному переміщенню товарів на підставі підроблених рахунків-фактур.

Планом передбачається запровадження автоматичного обміну інформацією з податковими органами інших країн, зокрема відповідно до Загального стандарту звітності (CRS).

Крім того, передбачається імплементація Плану дій з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування (Base erosion and Profit Shifting — BEPS).

Згідно з планом, Державна податкова служба постійно проводитиме заходи контролю для виявлення, запобігання та руйнування схем ухилення від оподаткування субʼєктами господарювання під час виплати заробітної плати та інших доходів фізичним особам.

Також план передбачає застосування ДПС заходів податкового контролю за субʼєктами господарювання, зокрема тих, що реалізують підакцизні товари, обсяги доходу яких не відповідають мінімальним витратам у звʼязку з отриманням такого доходу

Нагадаємо, раніше секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов анонсував рішення по офшорам і державним надрам на майбутніх засіданнях РНБО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua