• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Кабмін вирішив боротися з земельним рейдерством

Реклама на dsnews.ua
Кабінет міністрів України прийняв постанову щодо механізмів захисту прав на земельні ділянки та боротьби з рейдерством

Відповідні постанови були прийняті на засіданні уряду, передає "ДС".

"Сьогодні ми представляємо на уряді ряд постанов, що регулюють питання і прибирають лазівки для маніпуляції при реєстрації прав на земельну ділянку", - сказав міністр юстиції Павло Петренко.

"Ми розробили рішення, які позбавлять можливості нечистих на руку підприємців та реєстраторів робити подвійні реєстрації прав на земельні паї або ділянки і фактично порушувати права наших селян", - додав він.

Перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова зазначила, що постанови передбачають ряд новацій, зокрема не можна буде зареєструвати права на неіснуючу земельну ділянку та здійснити подвійну реєстрацію.

"Раніше часто траплялося, що до реєстраторів приносили тільки паперові документи і вони довіряли цим документам. А насправді документи могли бути підроблені, як це траплялося у випадках рейдерства", - заявила Севостьянова.

"Тепер ми встановили взаємообмін на електронному рівні між Госгеокадастром і реєстрів Міністерства юстиції. По факту, якщо немає кадастрового номера земельної ділянки, ні дія не буде здійснено. Також це запобіжник, щоб не було подвійної реєстрації одного і того ж земельної ділянки", - сказала вона.

    Реклама на dsnews.ua