• USD 28.4
  • EUR 33.5
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

"Як тільки дозволить епідемічна ситуація": МЗС чекає на візит Верховного комісара ООН

Реклама на dsnews.ua

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова обговорила ситуацію в окупованому Росією Криму з Верховним комісаром ООН з прав людини Мішель Бачелет

Про це йдеться у повідомленні пресслужби МЗС, передає "ДС".

"Еміне Джапарова відзначила необхідність відображення в доповідях Управління Верховного комісара ООН з прав людини повної та об’єктивної ситуації у галузі прав людини в Україні, передусім на її тимчасово окупованих територіях, та регулярного інформування про це міжнародного співтовариства, що є важливим інструментом для попередження нових злочинів з боку російської окупаційної адміністрації", — кажуть у міністерстві.

Джапарова також розповіла про нові факти грубих порушень Росією прав людини та міжнародного гуманітарного права у Криму та Севастополі, в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Заступниця міністра також ознайомила Мішель Бачелет із ситуацією навколо постачання води на територію Криму.

"Було відзначено, що Росія дбає не про постійне населення півострова, а про реалізацію своєї неоколоніальної політики, в рамках якої РФ переселила на Кримський півострів, у порушення міжнародного гуманітарного права, за оцінками різних експертів, до 800 тис. власних громадян, а також про задоволення своїх військових потреб в контексті подальшої мілітаризації Криму", — наголосили у МЗС.

Окрему увагу приділили незаконно ув’язненим Росією українським громадянам і крокам, які додатково може здійснити УВКПЛ для полегшення їхнього становища та звільнення.

Еміне Джапарова поновила Мішель Бачелет запрошення відвідати Україну та ознайомитись із ситуацією на місці та з роботою Моніторингової місії ООН. Верховний комісар запевнила, що візит в Україну залишається на її порядку денному, а дати визначать, як тільки дозволить епідемічна ситуація.

Як писала "ДС", Російську Федерацію хочуть запросити для участі в міжнародній платформі з деокупації анексованого нею півострова Крим.

    Реклама на dsnews.ua