• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Як Україна житиме з 8 січня: Кабмін оприлюднив повний список обмежень

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів пояснив, які посилені карантинні обмеження діятимуть із 8 по 24 січня, що дозволено, а що заборонено в цей період, зокрема, в торгівлі

Повний перелік заборон з'явився на Урядовому порталі, передає "ДС".

В уряді нагадали, що відповідну постанову «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» було прийнято на засіданні Кабінету міністрів 9 грудня.

"Рішення прийнято для того, щоби не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може настати в тому числі і після новорічних і різдвяних свят", — ідеться в повідомленні.

Так, згідно з прийнятим документом, з 8 по 24 січня 2021 р буде заборонено роботу кафе, ресторанів, барів (окрім доставки і замовлень на винос).

"Забороняється прийом відвідувачів суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торговельного та побутового обслуговування населення, крім: торгівлі виключно товарами, які відносяться до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, побутової хімії, засобів зв'язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, засобів захисту рослин на торгових площах, не менше 60 відсотків яких призначені для торгівлі такими товарами. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися тільки зі здійсненням адресної доставки замовлень", — уточнили в Кабміні.

Також дозволяється торгівля паливом.

Відзначається, що в період локдауну можна надавати фінансові послуги, дозволена діяльність фінансових установ та діяльність із інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльність операторів поштового зв'язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльність із технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів, перукарень і салонів краси за попереднім записом.

Забороняється: робота кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів, театрів.

Крім того, на період дії посиленого карантину буде заборонено відвідування навчальних закладів, торгівля непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.

При цьому продовжить працювати громадський транспорт.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 7 січня заявив, що з 8 січня в Україні запровадять локдаун, незважаючи на повідомлення в ЗМІ про його можливе перенесення.

    Реклама на dsnews.ua