• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Карл Волох: Позитивні сторони тривалої прем'єріади

Гройсман ясно продемонстрував, що, всупереч розхожій думці, нічиїм пуделем він не є
Фото: facebook.com/karl.volokh
Фото: facebook.com/karl.volokh
Реклама на dsnews.ua

Не знаю вже, тішить вас чи дратує моє властивість у всьому знаходити позитивні сторони (шукати на гімні сметану), але "їх є у мене" і на цей раз.

1. Не сталося те, чого я довгий час дуже боявся, тихою узурпації влади через перетворення Банковій в єдиний центр прийняття рішень (що мало корелює з Конституцією). Президент, півтора роки відчайдушно який збивав заради цього Яценюка, знаходиться сьогодні (у зв'язку зі структурою коаліції) в набагато більшій залежності від НФ, ніж раніше. З відставкою Арсенія вразливість команди НФ сильно зменшилася, а ось вплив, здається, тільки зросте. Йому (президенту) навіть довелося запустити їх у святая святих - Генпрокуратури, чого раніше й уявити собі було складно.

2. Гройсман ясно продемонстрував, що, всупереч розхожій думці, нічиїм пуделем він не є. І я не думаю, що причина конфлікту була в персоналіях, точніше, спроби провести побільше "своїх". Він просто чітко розуміє, за яке безнадійна справа зараз береться. І йому не підходять на ключових посадах в Кабміні дивляться, орієнтовані тільки на вказівки з Банкової, а не результат роботи уряду. Сподіваюся, в його домовленості з Порошенком є і пункти неписані (назвемо їх "карт-бланш"). Інакше вся ця затія погано (і дуже швидко) скінчиться.

3.Готовність багатьох високопоставлених чиновників відмовитися від кабмінівських постів ясно доводить, що йдуть туди не заради доступу до грошових потоків (в крайньому випадку, не тільки заради цього). Це, погодьтеся, вселяє Смайлик "smile" Ну, і багато говорить про зміну якості влади, а також ступеня впливу суспільства на процес - навіть якщо саме суспільство цього не помічає.

Джерело: facebook.com

    Реклама на dsnews.ua