• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Катастрофа Ан-26 під Харковом: держкомісія встановила причини трагедії

Реклама на dsnews.ua

Урядова комісія з розслідування катастрофи військового літака Ан-26 під Харковом встановила причини трагедії і завершила свою роботу

Про це повідомив голова комісії, віцепремʼєр-міністр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, інформує "ДС".

Він зазначив, що 22 жовтня комісія схвалила попередній звіт про результати розслідування. Цей документ буде оприлюднено на засіданні Кабінету міністрів України 28 жовтня.

Також Уруський назвав основні причини катастрофи, які змогла встановити комісія.

"Комісія виявила системні порушення в організації польотів. Мається на увазі від командування Повітряних сил до бригади, де сталася ця трагедія", — повідомив віцепремʼєр-міністр в інтервʼю РБК-Україна.

За його словами, були встановлені як основні причини катастрофи, так і побічні. Так, серед низки причин є як помилки пілотів, так і технічні несправності літака, а саме відмова системи ПРТ-24 (система "граничного регулювання температури").

Уруський зазначив, що ця технічна несправність призвела до позаштатної ситуації на борту, але не повинна була привести до краху літака.

"На превеликий жаль, комісія підтверджує, що під час польотів, не тільки цього — останнього, але й інших, було дуже багато порушень, в тому числі з боку екіпажу і керівників польоту", — констатував він.

Як писала "ДС", увечері 25 вересня військовий літак Ан-26 розбився поблизу Чугуєва Харківської області під час заходу на посадку. На його борту перебували 7 офіцерів і 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Вижив лише один курсант — 20-річний Вʼячеслав Золочівський. Церемонія прощання із загиблими відбулася 6 жовтня у Харкові.

    Реклама на dsnews.ua