• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Катастрофа Ан-26: Туринський відсторонений, Зеленський чекає звіт Уруського

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський наполягав на проведенні оперативного і об'єктивного розслідування причин авіакатастрофи, а глава Харківської ОДА Олексій Кучер заявляв, що начальник вузу генерал-майор Олександр Туринський загрався в політику і повинен піти у відставку

У п'ятницю 23 жовтня Міністерство оборони України відсторонило генерал-майора Олександра Туринського з посади начальника Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба до остаточного офіційного встановлення всіх обставин і причин катастрофи літака АН-26Ш, передає "ДС".

Як повідомляється, робота урядової комісії на чолі з віцепрем'єром Олегом Уруським триває. Напередодні він повідомив, що причини катастрофи вже встановлені, і на наступному засіданні Кабінету Міністрів України вони будуть викладені.

«На технічні неполадки наклався людський фактор. Плюс системні серйозні порушення в організації польотів по забезпеченню безпеки», — розповів віцепрем'єр про перші результати роботи комісії, звіту якої чекають і в Офісі Президента України.

Коментуючи це рішення, голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер подякував Президенту Володимиру Зеленському і уряду за те, що вони тримають під контролем розслідування катастрофи. Кучер в черговий раз вказав на необхідність залучення до відповідальності винних у загибелі 26 українських курсантів і офіцерів.

«Переконаний, що винні в цій трагедії повинні бути названі і покарані українським судом. Так не повинно бути, щоб винні в загибелі наших курсантів та офіцерів уникли відповідальності і справедливого покарання за свої дії або бездіяльність», — написав Олексій Кучер на своїй сторінці в Facebook.

Тим часом сам Олександр Туринський пішов на лікарняний, і зараз обов'язки начальника університету тимчасово виконує його заступник.

За даними видання Kharkiv Today, генерал Туринський використовує адміністративний ресурс на місцевих виборах в Харкові. Так, на цьому тижні іногородні першокурсники військового вузу ХНУВС масово міняли місце прописки на Шевченківський район міста. «Ми змінюємо прописку, щоб проголосувати за конкретного кандидата», — розповіли курсанти Туринського журналістам.

Нагадаємо, що генерал-зенітник Олександр Туринський балотується до Харківської обласної ради від «Блоку Світличної «Разом». Він перший в списку кандидатів по Шевченківському району та входить в першу десятку загальнопартійного списку партії Світличної, яку в ЗМІ пов'язують з Райніним з ОПЗЖ.

    Реклама на dsnews.ua