• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

КМДА не зверталася з проханням вивести міст Патона з пам'яток архітектури, - Мінкульт

Реклама на dsnews.ua
Звернень від міської влади Києва по вилученню мосту Патона з Державного реєстру нерухомих пам'яток України у Міністерство культури не надходило

Про це повідомили в прес-службі Мінкульту, передає "ДС" з посиланням на УНН.

"Міст ім. Е. О. Патона" на Набережній Дніпра р. в Києві наказом Міністерства культури і туризму України від 07.11.2008 № 1285/0/16-08 занесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України як пам'ятка архітектури та містобудування, науки і техніки місцевого значення (охоронний № 530-Кв).

Станом на момент підготовки відповіді на запит, або звернень від органу охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації або КП "Київавтодор" щодо вилучення зазначеної пам'ятки з Державного реєстру нерухомих пам'яток України не надходило", - йдеться у відповіді, отриманому 2 серпня.

У той же час, в Міністерстві підкреслили, що "проведення робіт на пам'ятці не є виключною підставою для вилучення будь-якої пам'ятки з Реєстру і взагалі знаходиться за межами концептуальних засад системи охорони пам'яток культурної спадщини". У прес-службі пояснили, що законодавство встановлює виключні підстави для виключення пам'ятки з реєстру, а саме: якщо пам'ятку зруйновано; якщо пам'ятка археології, що не виявлена в наземних обсягових формах, досліджена на всій площі і по всій глибині культурного шару і при цьому не виявлені об'єкти культурної спадщини, які підлягають консервації або музеєфікації на місці та подальшому використанню; якщо пам'ятка втратила предмет охорони.

Також в Міністерстві зазначили, що відповідно до законодавства власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані утримувати пам'ятку в належному стані, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до закону та охоронного договору. Використання пам'ятки повинно здійснюватися відповідно до режимів використання, встановлених органами охорони культурної спадщини, у спосіб, що потребує якнайменших змін і доповнень пам'ятки та забезпечує збереження її матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоблення тощо

Нагадаємо, в кінці липня генеральний директор КК "Київавтодор" Олександр Густелев заявив, що неодноразово зверталися до Міністерства культури України, Національну академію наук України з проханням вивести міст Патона з статусу пам'ятника на час реконструкції, в рамках якої необхідно провести детальне обстеження споруди.

    Реклама на dsnews.ua