• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Київ і Брюссель 28 січня обговорять виконання Угоди про асоціацію, - Гончарук

Реклама на dsnews.ua
Сьогодні, 7 грудня, на засіданні Ради асоціації Україна-ЄС прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що договір про асоціацію буде обговорюватися на плановому засіданні 28 січня в Брюсселі

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Верховної Ради, передає "ДС".

Прем'єр повідомив, що українська сторона має намір поглиблювати співпрацю з ЄС, особливо з питань цифрової економіки, енергетики, юстиції, митниці і внутрішнім справам. Спільно з ЄС Україна перегляне проблемні області і вибере оптимальні шляхи для інтеграції.

За словами Гончарука, Україна збирається оновити Додаток XVII, щоб на території держави розширювався режим внутрішнього ринку у сфері надання фінансових, телекомунікаційних, а також поштових та кур'єрських послуг.

Додатково він відзначив важливість запровадження "промислового безвиза".

"Уряд України готовий до початку переговорів про укладення угоди АСАА - так званого "промислового безвиза". Ми погодили план впровадження законодавства щодо спільного транзиту та уповноважених економічних операторів", - повідомив Гончарук.

На зустрічі також обговорювалися формати поглиблення співпраці України з Євросоюзом "Східне партнерство+" і "Тріо 2030", запропонований Андрюсом Кубілюсом з ПА ЄВРОНЕСТ.

Макаллістер зі свого боку зазначив, що "з утворенням нового складу Європарламенту і призначенням нового складу українського уряду зараз - саме час зміцнювати відносини Європейського Союзу та України".

Крім цього, увагу було приділено питанню "Північного потоку-2".

"Будівництво "Північного потоку-2" - суто політичний проект Росії - країни, яка у ХХІ столітті в порушення міжнародного права окупувала частину української території. Протидія реалізації цього проекту є важливим, в першу чергу, для енергетичної безпеки всієї Європи, а також є критичним фактором у запобіганні монополізації європейського енергетичного ринку російським "Газпромом", - заявив Гончарук.

    Реклама на dsnews.ua