• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Китай вітає новий "Шовковий шлях" в обхід Росії

Реклама на dsnews.ua
Пекін вітає розвиток маршрутів у регіоні, що сполучають Китай з Європою

Китайська народна республіка вітає запуск Україною нового потягу за маршрутом великого Шовкового шляху в обхід Росії - через Грузію, Азербайджан Казахстан і Китай, який стартував 15 січня поточного року, заявила в ході традиційного брифінгу в Пекіні офіційний представник Міністерства закордонних справ КНР Хуа Чуньин, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Це (запуск поїзда - ред.) має велике значення для розвитку інфраструктури та торгівлі з економічного поясу Шовкового шляху. Що стосується нового маршруту, який Україна розробила з відповідними країнами, Китай також вітає це", - сказала Чуньин.

Вона також підкреслила, що Пекін вітає розвиток усіх наявних маршрутів у регіоні, що сполучають Китай з Європою.

У повідомленні наголошується, що урочисте відправлення вантажного поїзда з України в Китай по маршруту Великого Шовкового шляху в обхід Росії через Грузію та Азербайджан відбулося 15 січня. Всі формальності між країнами-учасницями експерименту були врегульовані протягом декількох днів, включаючи питання встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажні перевезення за цим маршрутом.

Даний маршрут був розроблений на початку січня поточного року у відповідь на дії Російської Федерації, яка заборонила з 4 січня транзит українських товарів з російської території в рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на вступ в силу Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Угода про ЗВТ набуло чинності 1 січня 2016 року.

Час у дорозі по маршруту складає на сьогоднішній день близько 11 днів, оскільки поїзд повинен перетинати два моря. Однак надалі, як підрахували у Міністерстві інфраструктури України, час проїзду можна буде скоротити до 10 днів.

Читайте також:

Як раніше повідомляла "ДС", перший контейнерний поїзд з України в Китай, покликаний стати альтернативним торговим маршрутом в зв'язку з забороною транзиту через територію Росії, 23 січня перетнув територію Азербайджану.

    Реклама на dsnews.ua