• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Кива порівняв себе зі Скоропадським, просторікуючи про російську культуру і ненависть до галичан

Народний депутат України від парті "Опозиційна платформа — За життя" Ілля Кива вважає, що Україні не можна відриватися від Росії в культурному плані

Ілля Кива
Ілля Кива / zagittya.com
Реклама на dsnews.ua

Про це він написав у своєму Telegram-каналі, передає "ДС".

При цьому Кива порівняв себе з гетьманом Павлом Скоропадським.

"Я, як і Скоропадський, не люблю цих галичан, не довіряю їм ... Великороси і наші українці створили спільними зусиллями російську науку, російську літературу, музику і мистецтво, і відмовлятися від цього свого високого і хорошого для того, щоб узяти те убозтво, яке нам, українцям, так люб'язно пропонують галичани, просто смішно і немислимо", — написав Ківа.

Він процитував гетьмана Павла Скоропадського, який говорив, що "вузьке українство — виключно продукт, привезений нам із Галичини, культуру якої цілком пересаджувати нам не має ніякого сенсу: ніяких даних на успіх немає і це є просто злочином, так як там, власне, і культури немає ...".

За словами Киви, не можна дорікнути Тарасові Шевченку, що він не любив Україну, але якщо би він жив сьогодні, то напевно не відмовився би від російської культури. Але одночасно працював би над розвитком своєї власної, української, якби умови давали йому можливість це робити.

"Наскільки я вважаю за необхідне, щоб діти вдома і в школі говорили тією самою мовою, якій мати їх учила, знали би докладно історію своєї України, її географію, наскільки я вважаю за необхідне, щоб українці працювали над створенням своєї власної культури, настільки ж я вважаю безглуздим і згубним для України відірватися від Росії, особливо в культурному відношенні", — написав Кива.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua