• USD 27.4
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Клімкін описав плани Путіна по Україні на 2020 рік

Реклама на dsnews.ua
Екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що в 2020 році президент Росії Володимир Путін буде намагатися поділити Україну на "Малоросію" і "Захід"

Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Сьогодні", передає "ДС".

"Я не бачу без, як я говорив, великого "договорняка", шансу на компромісний для нас і Росії варіант. Інакше Путін буде тиснути саме на свій варіант. Я не вірю ні в максимальний варіант "зради", ні в максимальний варіант "перемоги". Статус-кво нам теж не підходить, оскільки продовжують обстріли. Путін з цим грати. Але перекладення гарячого статус-кво в більш холодний - це завдання 2020 року разом з гуманітарними аспектами: обмін, гуманітарні, релігійні, екологічні та інші контакти. З тієї сторони будуть в основному шпигуни. Але, тим не менш, поступово нам це потрібно робити, оскільки це наші люди", - заявив Клімкін.

На думку екс-міністра, в 2020 році існує ймовірність ослаблення економічних санкцій проти Росії з боку Заходу.

"Потрібно працювати і говорити, що треба виконати основний масив Мінська, і тільки потім говорити про ослаблення санкцій. Нам же потрібні не просто санкції проти Росії, а щоб вони пішли з Донбасу. Якщо ви побачите, що вони пішли з Донбасу, і побачите там українське політичне і правове поле, тоді, будь ласка, можемо говорити про ослаблення санкцій. Якщо це умовно "випадковим" чином вийде, тоді це одна історія", - вважає він.

При цьому Він також сказав, що Володимир Путін буде продовжувати спроби розділити Україну.

"Путін буде далі нас довбати з точки зору поділу на "Малоросію", як вони бачать Центральну Україну і Західну Україну. І вони цілком серйозно це будуть робити. Оскільки для них - це рішення всіх проблем. Нікуди буде повертати Крим, це контроль над Чорним морем, сухопутні коридори, вода - все вирішується", - підсумував екс-міністр.

    Реклама на dsnews.ua