• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Ключ до Авдіївці. Чому "гібриди" знову націлилися на Піски (КАРТА)

Схоже, активна фаза війни повертається на окупований Донбас і підбирається все ближче і ближче до Донецька
Реклама на dsnews.ua

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі. В останні дні сильно загострилася ситуація під селом Піски, яке з західної сторони примикає до Донецького аеропорту. Там чи не вперше в новому році бойовики вивели на вогневі позиції танки.

Зокрема, під танковий обстріл поблизу Пісків потрапили воїни ЗСУ в суботу, 17 лютого. Крім цього, в той день окупанти вели вогонь з мінометів 120-мм і 82-мм

Далі ситуація в районі Пісків лише загострилася. З самого ранку понеділка, 19 лютого, окупанти застосували нашим захисникам Пісків гранатомети і великокаліберні кулемети. Після відносного затишшя, близько 16:30 і до пізнього вечора там продовжилися обстріл з мінометів калібрів 120-мм і 82-мм Ну а 20 лютого по позиціях сил АТО поблизу населеного пункту Піски ворог застосував 82-мм міномети, озброєння БМП і великокаліберні кулемети.

Давно з'ясовано, що в напрямку Пісків терористи стріляють переважно з Крутої Балки, Спартака та з Путилівської Гаї (вулиця на півночі Донецька). У всіх трьох випадках вогневі позиції бойовиків ховаються в межах житлової забудови, що майже унеможливлює адекватну відповідь Збройних сил України.

Взагалі на карті АТО обстріл Пісків - відносно рідкісне явище. Якщо згадати, то останній раз щось подібне описаної вище ситуації траплялося ще 29-30 вересня 2017 р. Давайте спробуємо розібратися, чому так?

Реклама на dsnews.ua

Як відомо, Піски залишаються найближчим до Донецька населеним пунктом, який контролюють Збройні сили України. До війни населення Пісків становило понад 2 тис., станом на початок січня 2015-го в селищі залишалося 130 жителів, а зараз, мабуть, і того менше. Однак, не в кількості населення стратегічне значення Пісків, а в їх географічному розміщенні.

Справа в тому, що знаходяться Піски на південь від Авдіївки і на захід від Донецька і безпосередньо межують з територією Куйбишевського району так званої "столиці" так званої ДНР. З одного боку, це створює певну напругу для терористів в Донецьку, адже нікому не хочеться тримати супротивника буквально за воротами. А з іншого, захопивши Піски, бойовики отримають ще один зручний плацдарм для обстрілу багатостраждальної Авдіївки.

Але не варто думати, що справа обійдеться лише обстрілами. Минулої зими, коли була гарна оглядовість території, бойовики ДНР також трималися трохи подалі і так часто не висовувалися, вдаючись лише до обстрілу. Але навесні, коли з'явилася "зеленка" (натуральний маскувальний покрив), бойовики почали повертатися на свої старі позиції, які межують з сірою зоною, зміцнювати їх і робити вилазки диверсійно-розвідувальними, а то і штурмовими групами.

Зокрема, в травні 2017-го року бойовики взагалі намагалися захопити Піски. Тоді при спробі атакувати позиції ВСУ в цьому населеному пункті штурмова група бойовиків натрапила на вогневе протидія українських військ, після чого зупинила наступ і спробувала закріпитися в нейтральній зоні. Однак під впливом вогню ВСУ ворог змушений був відійти на вихідний рубіж.

Отже, можна зробити невтішний висновок, що в Пісках найгарячіші події цього року ще попереду. Всі "найцікавіше" розпочнеться з приходом весни, адже стратегічне завдання - вибити ВСУ з Пісків - навряд чи хтось відміняв перед бойовиками Захарченко.

Також можна не сумніватися, що наші воїни вистоять і не віддадуть ворогові даний стратегічний плацдарм. Інша справа - якою ціною.

    Реклама на dsnews.ua