• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Князєв хоче переписати Кримінальний кодекс, щоб нарешті почати боротьбу з копачами бурштину

Реклама на dsnews.ua
Для ефективної боротьби з незаконним видобутком бурштину в Україні необхідно внести зміни в Кримінальний кодекс

Таку заяву зробив глава Нацполиции Сергій Князєв у відповідь на критику президента Володимира Зеленського на адресу поліції, яка, на думку глави держави, "прикривала" кримінальних авторитетів, інформує "ДС" з посиланням на Liga.net.

Князєв розповів, що у місті Сарни створено підрозділ Нацгвардії для боротьби з незаконним видобутком бурштину.

"А мені кажуть, що Нацгвардія теж у цій схемі... Мені кажуть, що вони вважають машини, скільки машин виїжджає... Очевидно, що для ефективної протидії незаконному видобутку бурштину в північних областях країни зусиль поліції недостатньо, і я визнаю це", - продовжив Князєв.

При цьому він зазначив, що, крім поліції, на проблему повинна реагувати також громадськість. Який саме реакції від громадськості чекає поліція, Князєв не уточнив.

Глава Нацполиции також заявив про необхідність посилення відповідальності за порушення правил охорони надр, так як зараз це злочин, за його словами, не відноситься до категорії тяжких. Це, як запевняє чиновник, "істотно ускладнює документування організаторів, виконавців цього незаконного бізнесу.

"Фактично, поліція не має можливості працювати на запобігання, а лише фіксує вже скоєні правопорушення", - сказав Князєв.

Крім того глава Нацполиции заявив, що за здійснення операцій, пов'язаних зі збутом бурштину, кримінальна відповідальність "на сьогоднішній день взагалі не передбачена".

Таким чином зараз, як зізнався Князєв, до відповідальності залучаються рядові виконавці, "а особи, які займаються незаконною скупкою бурштину, його зберіганням і реалізацією, уникають відповідальності".

Він також запропонував звільнитися керівнику головного управління Національної поліції Житомирщини, оскільки той не може впоратися з проблемою незаконного видобутку бурштину.

    Реклама на dsnews.ua