• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Коболєв повинен відповісти за зрив модернізації ГТС — протест промисловців під "Нафтогазом"

Реклама на dsnews.ua
Більше тисячі промисловців прийшли під будівлю НАК "Нафтогаз України" з вимогою відставки керівника компанії Андрія Коболєва із-за зриву модернізації української ГТС

Мітингувальники пояснили, що протестують проти скасування "Нафтогазом" замовлень на модернізацію компресорних станцій, які повинні були отримати вітчизняні підприємства: "Зоря"-"Машпроект" (Миколаїв), Сумське НВО, "Інтерпайп" (Дніпро), "Дніпроспецсталь" (Запоріжжя) і "Укргазпромбуд" (Полтава), повідомляє "ДС" з посиланням на "Цензор.немає".

Учасники акції вигукують гасла: "Коболєва - у відставку", "Нафтогаз" на стороні ворога або людей?", "Хто буде годувати наші сім'ї?" та інші.

Протестувальники повідомили, що зрив модернізації газотранспортної системи вигідний виключно Росії, тому що в результаті "в Україні не буде сучасної ГТС, а українські промисловці залишаться без роботи".

"Українські підприємства зазнали збитків, відмовившись від постачань країни-агресора. Була надія, що держзамовлення на модернізацію ГТС дозволить хоч якось протриматися на плаву. Але Коболєв скасував його. Промисловців він залишив без роботи, країну - без сучасної газотранспортної системи, та ще й за результатами своєї роботи виписав собі премію в 13 мільйонів гривень. Тому очевидно, що керівник "Нафтогазу" грає на руку Росії", - зазначив один з лідерів профспілок Іван Совгіра.

Промисловці висловили готовність оголосити безстрокову акцію протесту, якщо влада не дослухається до їхніх вимог і не прийме відповідні рішення.

Як відомо, вранці більше тисячі промисловців пікетували Кабмін з вимогою не забирати замовлення в українських підприємств на модернізацію ГТС.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" скасував проведені на початку листопада тендери на модернізацію трьох компресорних станцій - "Задніпровська", "Ананьїв" і "Південнобузька". У НАК "Нафтогаз України" зазначили, що причиною відмови від модернізації ГТС є нібито відсутність необхідності з-за можливого ризику введення РФ в експлуатацію "Турецького потоку".

Сума держзамовлення становить 4,13 млрд. гривень. Головним підрядником виступило Сумське машинобудівне НВО. 30% робіт повинно було виконати миколаївське підприємство "Зоря"-"Машпроект". Також до виконання робіт у рамках замовлення повинні бути залучені ТОВ"Інтерпайп" (Дніпро), ПАТ "Дніпроспецсталь" (Запоріжжя) і ТОВ "Укргазпромбуд" (Полтава) та ще 7 підприємств.

    Реклама на dsnews.ua