• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Коболєв просить США активніше перешкоджати запуску "Північного потоку-2"

Реклама на dsnews.ua
Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв закликав США зайняти більш активну позицію щодо протидії будівництва і запуску газопроводу "Північний потік-2"

Про це він сказав на зустрічі з представниками Адміністрації президента США і членами Конгресу, передає "ДС" з посиланням на прес-службу НАК.

"Північний потік-2" не тільки підірве українську економіку і дозволить Росії шантажувати країни Центральної і Східної Європи, але і усуне єдиний фактор, який тепер змушує Росію підтримувати хоча б якусь стабільність на сході України. Зараз Росії потрібен транзитний маршрут через Україну, щоб заробляти на продажі газу на європейському ринку. Однак якщо "Північний потік-2" побудують, українська газотранспортна система більше не буде стримуючим фактором. За таких умов Москва зможе розгорнути повномасштабну війну на сході України. Сполучені Штати не повинні цього допустити", - сказав Коболєв на зустрічі з американськими політиками.

За словами глави НАК блокування "Північного потоку-2" є спільним інтересом США і України.

"Нафтогаз" бореться, щоб зупинити цей небезпечний проект, який може підсилити залежність європейських союзників Америки від Росії і зробити їх більш схильними російському впливу. Однак Росія має багато західних партнерів у цьому проекті. "Нафтогаз" не може зупинити "Північний потік-2" самостійно. Нам потрібна підтримка Сполучених Штатів", - зазначив він.

Коболєв також висловив упевненість, що США і зацікавлені сторони в Європі спільними зусиллями зможуть зупинити запуск "Північного потоку-2".

Як повідомляла "ДС", гірниче управління німецького міста Штральзунд ухвалив рішення дозволити будівництво газопроводу "Північний потік-2".

    Реклама на dsnews.ua