• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Коли Порошенко запропонує Садовому прем'єрський пост

Партія «Самопоміч» протестує проти всіх ключових ініціатив Банкової і заявляє, що готова віддати міністерський портфель, але влада не збирається покидати
фото: vikna.if.ua
фото: vikna.if.ua
Реклама на dsnews.ua

Партія львівського мера Андрія Садового відкликає свого представника Павленка з уряду, де він займає посаду міністра АПК. Відповідну заяву "Самопоміч" оприлюднила в офіційному прес-релізі, зазначивши також, що українська влада в цілому знаходиться в глибокій системній кризі. Тому, вважають в партії, необхідно сформувати нову коаліцію і новий склад Кабінету міністрів. У той же час, соратники Садового не збираються залишати парламентську більшість. Хоча, такий демарш створив би юридичні передумови для виконання їх вимог. Отже, відгук міністра не більше, ніж піар, який, за задумом керівництва партії "Самопоміч", повинен підтвердити реноме "самої моральної" організації.

У своїй заяві соратники Андрія Садового роблять ще одне "сенсаційне" відкриття, мовляв, сьогодні Кабінет Міністрів є одним з джерел багатомільярдної корупції. Але, якщо партія-учасниця правлячої коаліції прямо звинувачує уряд у злодійстві, то хотілося б почути конкретні приклади, імена, суми, підкріплені відповідними документальними свідченнями. Досить дивно, що настільки авторитетна політична сила, як "Самопоміч" будучи обізнаною про масштабні зловживання команди Арсенія Яценюка, приховує ці цінні відомості від Генпрокуратури, не кажучи вже про своїх виборців. Втім, дивуватися такій поведінці соратників Андрія Садового не варто. Адже представники парламентської фракції його партії регулярно виступають із подібними "сенсаційними" заявами чи ініціативами.

Вимагаючи заміни всього уряду, "Самопоміч", в той же час, не згадує, хто, на їх думку, повинен увійти в новий склад Кабінету міністрів і хто може його очолити. І хоча ця політична сила бачить себе виключно у владі, але веде себе, як опозиція, протестуючи буквально проти всіх ініціатив Банкової

Наприклад, віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд повторює, як мантру, міф про те, що проект змін до Конституції в частині децентралізації передбачає спеціальний статус для Донбасу. І, за її словами, тому відповідний законопроект не можна приймати ні в якому разі. Хоча в президентській ініціативі немає словосполучення "особливий статус" у чому можна переконатися, відкривши відповідний документ, який вже прийнятий у першому читанні. Негативно представники партії Садового неодноразово висловлювалися про бюджет на 2016 рік, та про зміни до Конституції в частині правосуддя, а також погрожували, що не будуть голосувати ні за один законопроект, поки Рада не призначить повторні вибори мера Кривого Рогу. Про те, що ця ініціатива заслуговує уваги депутатів, ніхто і не сперечається і відповідна постанова вже прийнято. Але це не завадило представникам партії "Самопоміч" організувати десяток мешканців Кривого Рогу й оселити їх під кабінетом голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, де ті почали голодування, вимагаючи негайного підписання прийнятого постанови про нових виборах мера їхнього міста.

Хоча соратники Садового прекрасно знають, що Гройсман не може поставити свій автограф на згаданому документі, поки Рада не скасує результати попередніх виборів, на яких переміг колишній "регіонал" Юрій Вілкул. А зробити це можна буде вже 2 лютого. І що найбільш обурливое в цьому поданні, організованому депутатами від партії "Самопоміч", так це те, що самі вони у голодуванні участі не приймають, а лише розповідають перед телекамерами про те, які погані їхні партнери по коаліції.

В цілому така поведінка соратників Андрія Садового нагадує відому п'єсу "Собака на сіні". Зокрема, це стосується демаршу міністра Павленка, який нібито покидає свій кабінет в уряді. Вимагаючи слідом за цим заміни всього уряду, "Самопоміч", в той же час, не згадує, хто, на їх думку, повинен увійти в новий склад Кабінету міністрів і хто може його очолити. Не кажучи вже про те, що варіант неучасті партії Садового у формуванні нової урядової команди взагалі не розглядається. Тобто, ця політична сила бачить себе виключно у владі, але при цьому веде себе, як опозиція, протестуючи буквально проти всіх ініціатив Банкової. Якщо за всім цим криється бажання призначити новим прем'єром Андрія Садового, то такий метод просування його кандидатури в Кабмін вже занадто "оригінальний" .

З іншого боку, така поведінка команди львівського мера можна пояснити бажанням партії зберегти своє реноме умовної "третьої сили". Мовляв, ми не зраджуємо своїх виборців і не голосуємо за ініціативи Банкової, які суперечать нашій програмі. Але тоді виникає закономірне питання: навіщо "Самопоміч" залишається у владі і не заявить про перехід в опозицію? Створюється враження, що команда Садового втратила відчуття політичної реальності і вже не розрізняє піар і роботу в рамках все ще діючої коаліції.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua