• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Коли ми побачимо валізи з компроматом від Лікарчука

Щойно звільнений головний митник Костянтин Лікарчук вважає, що позбувся посади через те, що почав викривати корупційні схеми на митниці. Таким чином, він приєднується до антикорупційної "армії" на чолі з Саакашвілі
Фото: 112.ua
Фото: 112.ua
Реклама на dsnews.ua

Олег Мусій, Павло Шеремета, Саша Боровик, зараз Лікарчук. Всіх цих людей або пішли, або вони самі грюкнули дверима. Боровик опинився в команді з недавніх пір ключового критика діяльності Арсенія Яценюка, голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі. Не виключено, що в Одесі осяде й Лікарчук. Хоча головний об'єкт його критики не прем'єр, а керівник фіскальної служби Роман Насіров. Це не людина Яценюка. Його називають родичем голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої. Тому переїзд Лікарчука до Одеси - далеко не доконаний факт. Але головне навіть не це, а те, що в "армії", яка воює проти "корупціонерів" додався новий "мобілізований". Що означає посилення атак на Яценюка, а через нього - на інших впливових посадовців. Адже якщо Лікарчук вважає Насірова "корупціонером", то оминути тему зв'язків з Гонтарєвою, а через неї - з Порошенком, не вийде. Тому можна прогнозувати, що звільнений митник все ж не ризикне оголошувати війну самому Президенту і або в своїх заявах прив'язуватиме свого колишнього шефа до Яценюка (за схемою - прем'єр в усьому винен, бо ДФС у структурі Кабміну), або взагалі відійде в тінь. Принаймні з його останньої заяви можна зробити висновок, що воювати до кінця він не планує і оприлюднювати компромат на своїх ворогів не буде. Так само, як свого часу всі чекали валіз з компроматом від Валентина Наливайченка, звільненого з посади голови СБУ. Проте все обмежилося декількома заявами ні про що. Але й того, що вже наговорив Лікарчук, досить, аби громадяни впевнилися, що у фіскальній службі "життя по-новому" так і не почалося.

Можна прогнозувати, що звільнений митник все ж не ризикне оголошувати війну самому Президенту і або в своїх заявах прив'язуватиме свого колишнього шефа до Яценюка (за схемою - прем'єр в усьому винен, бо ДФС у структурі Кабміну), або взагалі відійде в тінь

У той же час Саакашвілі атакує не лише Яценюка, але й його соратників. Остання заява голови ОДА - це показовий "наїзд" і на прем'єра, і на Авакова, і на "фронтовиків". "Яскравою демонстрацією деморалізації державного апарату стали останні події в країні.  Зокрема, мова йде про гальмування процесу реформ, а також про некомпетентність силового блоку, що показали події в Мукачевому та під Верховною Радою", - відзначив Саакашвілі. За його словами, зараз на загальному тлі "відбувається загальна делегітимізація політичного класу, досить подивитися дані останніх опитувань". "Коли прем'єр каже "я не йду на вибори", можна це виправдати. Але, з іншого боку, коли глава уряду не хоче випробувати свою підтримку з боку суспільства шляхом виборів (а це єдиний метод в демократичному суспільстві отримати мандат), а він відмовляється від цього мандату, відбувається делегітимізація політичного класу", - заявив керівник Одещини.

"ДС" висловлювала версію, що різкі заяви Саакашвілі можуть бути викликані не стільки його бажанням посунути Яценюка з кабмінівського "трону", скільки перспективою дочасних виборів. На які він поведе команду антикорупціонерів. Проте в інформатаках на уряд з боку Саакашвілі існують ризики й для інших ключових фігурантів української політики, зокрема, для Петра Порошенка. Президент усіляко наголошує, що знімати Яценюка ніхто не планує, а це у суспільній свідомості ставить його на один щабель з непопулярним прем'єром. Тож удари по Арсенію Петровичу рикошетять по Петру Олексійовичу. Якщо ідея випустити проти Яценюка важковаговика Саакашвілі виходить з Банкової, то це ризикована ініціатива. Колись на подібному спалилася команда Віктора Ющенка: там "топили" Юлію Тимошенко, а в підсумку "втопилися" обоє. Тільки один у першому турі президентських виборів, а інша - у другому. Тим більше, зняти Яценюка - не проблема, проблема замінити його на Саакашвілі. Без голосів "Народного Фронту".

Тому цілком імовірно, що інформаційні атаки на прем'єра з Одеси припиняться, щойно і Міхо, і його група підтримки в Києві, переконаються, що "сковирнути" Арсенія не вийде. А від критики страждає не Яценюк, з його нульовим рейтингом, а Порошенко. Що у такому разі робитиме Саакашвілі? Якщо його нападки на уряд - це просто політична технологія, то її тихо зупинять, всі залишаться на свої місцях і при своїх інтересах. Якщо ж голова Одещини дійсно пройнявся питанням знищення корупції в Україні і йому заважають це робити, то рано або пізно доведеться виносити конфлікт на рівень вищий, аніж зараз.

    Реклама на dsnews.ua