• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кількість українців, готових підтримати Зеленського на президентських виборах, впала на 7%, — опитування

За президента Володимира Зеленського на виборах глави держави готові проголосувати 18% українців або 25% серед тих, хто визначився і піде на вибори. Водночас, порівняно з вереснем, його підтримка зменшилася на 7% 

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті за результатами всеукраїнського соціологічного дослідження "Соціально-політичні настрої українців. Жовтень", презентованого 5 листопада, передає "ДС".

Дослідження проводила компанія "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього.

Якби найближчої неділі проводился президентські вибори, за чинного главу держави Володимира Зеленського готові були б проголосувати 18% серед усього населення або 25% серед тих, хто визначився і піде на вибори. Порівняно з вереснем, підтримка Зеленського зменшилася на 7%. 

"Нові результати порушують тенденцію останніх місяців щодо стабілізації рейтингу чинного президента на рівні 30-32% серед тих, хто піде голосувати та визначився, за кого. У жовтні, вперше протягом року, показник Володимира Зеленського повернувся до лютневої позначки і є найнижчим", — кажуть соціологи.  

За даними опитування, молодь до 24 років вже традиційно найбільше підтримує Зеленського – 29%. Зі збільшенням віку респондентів їхня готовність голосувати за нього зменшується і серед людей старшого віку становить лише 12%. 

У Центрі президент утримує перше місце з 19% проти 9% Юлії Тимошенко, 8% Петра Порошенка та 8% Володимира Гройсмана. На Півдні ще випереджає незначно Юрія Бойка з 17% проти 16%.

Водночас Зеленський втрачає електоральне лідерство на Заході — з 17% проти 18% у Петра Порошенка, а на Сході має однакову підтримку по 17% з Юрієм Бойком. 

Донбас традиційно залишається проблемним регіоном для президента — там він програє Юрію Бойку – 6% до 23%, а також Євгенію Мураєву, у якого 14% підтримки. 

Дослідження проводилося 23 жовтня – 2 листопада методом опитування face-to-face за структурованою інтерактивною анкетою. У ньому взяли участь 2400 респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua