• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Коломойський подав заяву в прокуратуру на Порошенка, Гонтареву і Рожкову (ДОКУМЕНТ)

Реклама на dsnews.ua

Український олігарх Ігор Коломойський написав заяву на ім'я генпрокурора Ірини Венедиктової, в якому звинувачує екс-президента Петра Порошенка в тому, що той під приводом націоналізації "Приватбанку" хотів отримати контроль над каналом "1+1"

Текст заяви Коломойського опинився в розпорядженні агентства УНІАН, передає "ДС".

Ігор Коломойський просить внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення екс-президентом України Петром Порошенком, колишнім головою НБУ Валерією Гонтарєвою та її заступником Катериною Рожковою кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 206 (Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації), ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом), ст. 231 (Незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну таємницю), ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) КК України.

Ігор Коломойський зазначає, що зміст недавно оприлюднених народним депутатом Деркачем розмов Порошенка з Байденом в сукупності з іншими відомими йому фактами і обставинами дозволяє стверджувати, що Порошенко, будучи президентом України, вступив у злочинну змову з тодішнім головою НБУ Гонтарєвою, її заступником Рожковою і рядом інших не встановлених осіб, з метою проведення незаконної націоналізації АТ КБ "Приватбанк" і як наслідок злочинного заволодіння активами даної фінансової установи.

Він нагадує, що в структуру активів "Приватбанку" до певного часу серед інших входила "Студія 1+1", яка станом на 2016 рік мала охоплення понад 27 млн глядачів.

"Будучи обізнаним з вищевказаними обставинами, Порошенко П. А., займаючи пост президента України, будучи наділеним у відповідності з Конституцією і законами України значним обсягом владних повноважень, вирішив отримати оперативний контроль над активами Банку і, зокрема, компанією ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" з метою посилення свого політичного впливу в державі та створення позитивного іміджу серед населення", - йдеться в заяві.

Порошенко, як зазначається в документі, мав робочі контакти та зустрічі з представниками міжнародних фінансових організацій, в ході проведення яких, як свідчить телефонна розмова з колишнім віце-президентом США Байденом, екс-президенту стало відомо про те, що представники МВФ ініціюють питання націоналізації "Приватбанку" як одну з умов отримання Україною фінансової допомоги.

"Таким чином, будучи обізнаним з вищеназваних питань, дотримуючись заздалегідь розробленого злочинного плану та маючи умисел на протиправне заволодіння активами Банку, Порошенко П. А. спільно з Гонтарєвою С. А., Рожковою К. В. та іншими не встановленими особами, вирішили використовувати описану вище ситуацію для протидії законній господарській діяльності Банку і під виглядом законних процедур реалізувати свій злочинний умисел, спрямований на заволодіння активами Банку і, зокрема, компанією ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1", - йдеться в заяві Коломойського.

"Дотримуючись свого злочинного плану, Порошенко П. А., займаючи в минулому посади голови комітету ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності, голови наглядової ради Національного банку України, а тому будучи обізнаним про те, як негативно впливають на функціонування банківської установи публікації в ЗМІ про його нібито фінансову нестійкость, організував через невстановлених осіб медійну кампанію негативного характеру проти Банку з метою дестабілізації його роботи, шляхом культивації паніки серед вкладників і, як наслідок, відтоку депозитних коштів Банку, що є вкрай негативним для його стійкої роботи.

У свою чергу, Гонтарєва С. А. і Рожкова К. В., реалізуючи спільний з Порошенком П. А. злочинний план, отримавши від нього відповідну вказівку, здійснювали, як керівники НБУ, публічні виступи у ЗМІ про нібито високі ризики фінансової неспроможності Банку, тим самим свідомо дестабілізують його роботу і спільно з Порошенком П. А. здійснюючи протидію його законній господарській діяльності", - йдеться в заяві.

Крім того, як зазначає Ігор Коломойський у своїй заяві, Гонтарева і Рожкова за вказівками Порошенко восени 2016 р. організували силами НБУ перевірку діяльності "Приватбанку" з метою подальшого ініціювання та проведення незаконної націоналізації, яка була проведена з істотними порушеннями законодавства, що регулює банківську діяльність в Україні.

"Так Гонтарєва С. А., спільно з Рожковою К. В. виконуючи злочинні вказівки Порошенко П. А., і реалізуючи з ним спільний злочинний умисел, не дочекавшись висновків перевірки НБУ, не провівши обов'язкову спільну перевірку з незалежною аудиторською організацією, не надавши власникам часу на подання програми докапіталізації, зловживаючи службовим становищем та грубо порушуючи приписи чинного законодавства, 18.12.2016 визнали Банк неплатоспроможним, після чого Гонтарєва С. А., в цей же день звернулася до уряду, який у свою чергу миттєво прийняв рішення про його націоналізацію. Факт того, що визнання Банку неплатоспроможним та рішення уряду про його націоналізацію відбулися в один день, а саме 18.12.2016, свідчить про спланованих і спільних злочинних діях Порошенка П. А., яким здійснювався тиск на уряд, Гонтаревої С. А., Рожкової К. В. та інших невстановлених осіб", - йдеться в заяві.

"Одночасно, з телефонних розмов Порошенко П. А. з колишнім віце-президентом США Байденом, вбачається, що Порошенко П. А. не маючи на це відповідних повноважень, зловживаючи владними повноваженнями щодо Гонтарєвої С. А. отримував від останньої і використовував для реалізації свого злочинного умислу висновки аудитів Банку, які становлять банківську таємницю, тим самим здійснюючи спільно з Гонтарєвої С. А., умисне розголошення банківської таємниці без згоди її власника", - зазначає Коломойський.

"Таким чином, протиправні, злочинні дії Порошенко П. А., Гонтарєвої С. А., Рожкової К. В. та невстановлених осіб, які стали причиною незаконної націоналізації АТ КБ "Приватбанк", після чого перераховані особи, зловживаючи владою та службовим становищем сприяли виведенню коштів Банку на рахунки офшорних компаній, розташованих в Белізі, тим самим легалізувавши кошти (відмиваючи) отримані злочинним шляхом. За таких умов, з викладеного вбачається, що Порошенко П. А., Гонтарєва Ст. А., Рожкова К. В. та невстановлені особи, які діяли з ними у співучасті своїми протиправними діями заподіяли мені моральний і матеріальний збиток і вчинили відносно мене кримінальні правопорушення", - наголошується в заяві олігарха.

Як повідомляла "ДС", Федеральне велике журі США проводить розслідування щодо українського олігарха Ігоря Коломойського по справі про відмивання незаконно виведених з "Приватбанку" грошей.

    Реклама на dsnews.ua