• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Коломойський заморожує "Укроп"

Призначення екс-помічника "новороса" Олега царьова є головою партії "Укроп" означає початок заморожування політпроекту Ігоря Коломойського
Фото: nv.ua
Фото: nv.ua
Реклама на dsnews.ua

Вчора в партії Коломойського "Укроп" стався черговий скандал. На засіданні політради партії з посади голови цієї політсили було знято Геннадія Горбана, який має серйозні проблеми з правосуддям і наразі перебуває в СІЗО. Посаду голови партії тимчасово отримав член політради "Кропу" Денис Борисенко, пише "ДС" із посиланням на Depo.ua.

Одразу після того, як про це рішення стало відомо широкому загалу звідусіль залунали крики "Зрада". По-перше, нардеп від "Кропу" Андрій Денисенко заявивши, що Корбана зняли без його згоди, що матиме "фатальні наслідки для партії в цілому і для всіх, хто за неї голосував".

По-друге, з'єднання ясувалося, що новий очільник партії Борисенко в свій час встиг попрацювати помічником одіозного новороса-білогарячечника Олега царьова є, ще коли останній був нардепом від Партії регіонів у минулому скликанні. Ну, чим не "Зрада!". Альо справу в тому, що окрім царьова є Борисенко встиг попрацювати і на одіозного Богдана Губського, і на нинішнього "укропівця" Святослава Олійника, і на "БЮТівця" Юрія Трегубова.

То ж на справді, минуле Борисенка говорити нам лише про одне - він професійний клерк, помічник нардепів. Така собі політична робоча конячка, яка раніше ніколи не виходила та й не претендувала на серйозні публічні ролі. Цілком імовірно, що в історії з Кропом мова йде не стільки про підвищення Борисенка, скільки про "пониження" "Кропу" - з активного політичного гравця до рівня "замороженої" партії, що існує лише на папері.

Ні для кого не секрет, що частка "Кропу" цілком і повністю в руках однієї людини - Ігоря Коломойського. І замороження цього політпроекту цілком може бути частиною домовленостей між олігархом і владою. Коломойський заводити "Укроп" в тінь, припиняє активну політичну діяльність, за що отримує певні бізнес-вчинки, чи навіть спущення на гальмах справи Корбана. Такий сценарій цілком може задовольнити більшість учасників, що власне і підтверджується досить спокійною реакцію на заміну голови партії. Борис Філатов в останні місяці вже продемонстрував, що "Укроп" йому за великим рахунком непотрібен і він бачить своє політичне майбутнє в ролі господарника мера Дніпропетровська. Для Корбана зараз головна задача вибратися з в язниці. Інші політики з орбіти Коломойського цілком можуть присмоктатися до різних сторонніх проектів, не обриваючи зв'язок з патроном. А що стосується Андрея Денисенка, то саме він мабуть серйозно розраховував посісти місце Корбана в "Укропі" аби продовжити активну політичну діяльність цієї політсили, і для нього те, що відбулося "повна зрада".

Читайте також:

Реклама на dsnews.ua

У найближчий вівторок Андрій Денисенко планує провести збори політради "Кропу", аби спробувати переломити ситуацію в партії на свою користь. Тоді і стане остаточно зрозуміло, чи іде "Укроп" на політичне дно, чи ще побовтається якийсь годину.

    Реклама на dsnews.ua