• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Командувати парадом буду я! Як у Зеленського привласнили Марш героїв

Епоха бідності поки закінчуватися не поспішає, а ось епоха великого піару, судячи з усього, тільки починається
Фото Офісу президента України
Фото Офісу президента України
Реклама на dsnews.ua

Якщо процес неможливо зупинити, то його треба очолити. Мабуть, саме цим постулатом керувалися в офісі адміністрації президента, анонсувавши Хода гідності на День незалежності 24 серпня. За словами глави ОПУ Андрія Богдана, по Хрещатику пройдуть представники різних військ ЗСУ, до яких зможуть приєднатися ветерани АТО. Крім того, в ході візьмуть участь медики, вчителі, спортсмени, дипломати та волонтери". Не уточнюється, чи будуть на святі кумачеві транспаранти і гігантські гвоздики з гофрованого паперу, але Богдан впевнений, що саме такий захід відповідає "європейського стилю".

У чому нинішньої влади не відмовиш, так це в умінні підтримувати в суспільстві загострення пристрастей. Не встигли охолонути клавіатури від обурених постів про те, що Зеленський скасував парад, як тут же вони знову задымелись від постів про те, що Зеленський очолить парад. Епоха бідності поки закінчуватися не поспішає, а ось епоха великого піару, судячи з усього, тільки починається.

Історія зі скасуванням і поверненням параду схожа на класичну спробу всидіти на двох стільцях. Після перемоги Зеленського на виборах експерти звертали увагу на те, що розмиті обіцянки тоді ще кандидата в президенти припадають до душі широкому електорату лише з тієї причини, що кожен бачить у них те, що хоче. Ті ж експерти пророкували, що рано чи пізно Зеленський почне втрачати прихильників - колись доведеться чітко визначити свої позиції щодо гострих питань, а це незмінно викличе невдоволення частини вчорашніх виборців. Але не тут-то було. Використовуючи тактику стадіону" Зеленський змусив Петра Порошенка, спочатку стояв на кращих позиціях в питанні виборчих дебатів, грати за своїми правилами. І в підсумку виграв.

Тепер ту ж тактику Зеленський вирішив застосувати і в питанні параду. Спершу він заявив, що ніякі паради проводити не треба - надто дороге задоволення, а 300 млн грн, які нібито повинні були бути виділені на захід, роздадуть військовим. Противники парадів, проведених Петром Порошенко, тут же стали хвалити Зеленського - нічого, мовляв, всякі там паради проводити, коли в країні розруха. А коли обурена частина суспільства, пригадавши часи Майдану, взялася самотужки організовувати ходи, в Офісі президента заявили, що параду не буде, але буде Хода гідності. І ветерани, які збиралися пройтися маршем по центру Києва, можуть до нього долучитися - Володимир Володимирович не проти. Богдан пообіцяв, що Зеленський особисто пройде разом з військовослужбовцями різних родів військ, а після виступить з урочистою промовою до всього народу українського.

Організатори заходів на день незалежності в цей час явно сиділи з відкритими ротами. Завзяті виборці Зеленського напевно захоплено плескали в долоні. За красою гри цей фінт нічим не поступається історії з "Приватбанком", який Коломойський спершу всучив державі, щоб вона витягла банк з боргової ями, а потім зажадав того ж держави грошей за те, що держава його нібито незаконно націоналізував. Як кажуть, яблучко від яблуньки, хоч Володимир Володимирович і заперечує тісні зв'язки з Ігорем Валерійовичем.

Зате тепер телевізор - головний ресурс нинішньої влади - буде показувати на День незалежності сяючого Зеленського в оточенні бравих військових, гордо йдуть по центру української столиці. Навколо - лікарі і вчителі, дипломати та волонтери, що немовлята і екзальтовані жіночки, в повітря летять гучні "Ура!" і чепчики. Ідеальна телевізійна картинка.

Президент, до речі, заздалегідь подбав про те, щоб його не звинуватили в привласненні чужої ідеї - ще скасовуючи парад Зеленський зазначив, що "святкувати День Незалежності ми будемо, але це буде новий формат". Тепер з офісу президента нічого не візьмеш. Мовляв, ми ж говорили, що влаштуємо вам свято, а те, що він підозріло схожий на скасований парад, так ідеї просто в повітрі витають. Навряд чи ветерани, які вирішили влаштувати свої ходи на день незалежності, відмовляться від проведення своїх заходів. Але командувати парадом буде все-таки Зеленський.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua