• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Комітет ВР сьогодні розгляне законопроєкт Бужанського про скасування "мовних" штрафів

У середу, 3 березня, комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики буде розглядати законопроєкт № 4638 народного депутата Максима Бужанського про скасування штрафів за відмову обслуговувати українською мовою

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів виданню Страна сам нардеп, передає "ДС".

Засідання розпочнеться о 15:00 і буде проходити онлайн. А в залі Верховної Ради проєкт закону Бужанського розглядатимуть 16-18 березня.

У цього проєкту закону є альтернативний документ, одним із авторів якого став депутат Верховної Ради з фракції "Слуги народу", глава комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв. За даними журналістів, сьогодні на засіданні комітету законопроєкт Бужанського спробують "підмінити" проєктом Потураєва, рекомендувавши до розгляду саме його. У ньому пропонується не скасовувати штрафи за порушення мовного закону, а лише відкласти їх запровадження на півтора роки — до 16 липня 2022 року.

Стаття 57 закону про мову, в якій ідеться про штрафи для підприємців за порушення щодо застосування державної мови в сфері обслуговування, набула чинності 16 січня 2021 року. А стаття 188-52 Кодексу України про адміністративні правопорушення почне діяти через три роки з дня набуття чинності мовного закону, тобто 16 липня 2022 року. Тому депутати пропонують уніфікувати законодавство.

    Реклама на dsnews.ua