• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Компанії Коломойського могли передати офшору "кварталівців" $40 млн, — ЗМІ

Витік даних 14 офшорних компаній свідчить про зв'язок між офшорними компаніями, бенефіціарними власниками яких є президент Володимир Зеленський, його найближче оточення і олігарх Ігор Коломойський. Сума можливої угоди склала $ 40 млн

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в новому фільмі-розслідуванні "Слідства.Інфо" "Офшор 95". Правдивість даних підтвердило також джерело журналістів, передає "ДС".

Згідно з документами, в 2012 році "кварталівці" зареєстрували більше десятка фірм на Британських Віргінських островах, Белізі і на Кіпрі. У цей період студія "Квартал 95" почала співпрацювати з телеканалом "1+1". За інформацією журналістів, компанії "кварталівців" отримали $40 млн в якості внеску до статутного капіталу від компаній, пов'язаних з Коломойським.

Схема побудована навколо фірми Maltex Multicapital Corp. Згідно з документами, Maltex належала в рівних частках компаніям Володимира Зеленського, братів Сергія та Бориса Шефір та сценариста і режисера продуктів студії "Квартал 95" Андрія Яковлєва. Номінальним власником центру мережі виступала компанія Davegra Limited, власником якої був нинішній глава СБУ Іван Баканов.

slidstvo.info

Офшорні компанії, які ймовірно перераховували кошти, фігурують у справах про відмивання грошей "Приватбанком". А переказ коштів відбувався через кіпрську філію "Приватбанку".

Як говориться в розслідуванні, понад 600 журналістів з усього світу рік досліджували 11,9 млн офшорних документів, які стали публічними після витоку. Проект був названий Pandora Papers.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua