• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Комплексно та за європейськими стандартами: 16 тисяч мешканців Українки отримають якісніші послуги в муніципальних будівлях

Місто Українка (Київська область) за рік знизило витрати енергоресурсів на 20%. Це стало можливим завдяки встановленій автоматизованій системі моніторингу енергоресурсів, яка допомагає швидко виявляти перевитрати і аварії, усуває людський фактор під час збору первинних даних

Реклама на dsnews.ua

Систему обладнали в усіх муніципальних закладах міста в рамках проекту "Моніторинг енергоресурсів та термомодернізація будівель з використанням відновлювальних джерел енергії в місті Українка", який місто реалізовує за підтримки Європейського Союзу.

Загальна вартість проєкту — 1 078 185 євро, з яких 75% - 808 640 євро – безповоротний грант ЄС, решта – кошти міського бюджету.

Проєктом також передбачена комплексна модернізація спорткомплексу та палацу культури "Енергетик" – муніципальних будівель, де були виявлені найбільші втрати енергії.

Модернізацію спорткомплексу вже завершили: відремонтували покрівлю, утеплили цоколь будівлі, встановили нові вікна та вхідну групу, реконструювали систему опалення, утеплили та пофарбували фасад. Невдовзі на покрівлі встановлять геліоколектор, який забезпечуватиме спорткомплекс гарячою водою.

Сьогодні тривають роботи з термомодернізації будівлі палацу культури "Енергетик". Тут вже замінили вікна та вхідну групу, встановили індивідуальний тепловий пункт, реконструювали систему опалення. Зараз триває ремонт покрівлі, утеплюється та фарбується фасад і цоколь будівлі. Після завершення ремонту покрівлі палацу культури на ній встановлять сонячні панелі, які вироблятимуть електроенергію для цього об’єкту.

Усі ці заходи дадуть змогу щороку заощаджувати до 20% коштів міського бюджету та зменшити кількість споживання енергії на 40% щорічно. За попередніми оцінками, у результаті реалізації всього проєкту викиди СО2 зменшаться на 530 тонн на рік, чого також можна досягти шляхом відмови від використання 339 нових автомобілів щороку.

    Реклама на dsnews.ua