• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Удар у відповідь. Як команда Порошенка б'є по Венедиктової та Портнову компроматом від "Миротворця"

Розслідування центру "Миротворець" стверджує, що "в правоохоронних органах України працює розгалужена агентурна мережа під керівництвом Портнова". І що ця мережа працює на Кремль

Фото: facebook.com/Александр Турчинов
Фото: facebook.com/Александр Турчинов
Реклама на dsnews.ua

8 липня в 11:00 розпочнеться третє судове засідання по обранню запобіжного заходу Петру Порошенку. Відомо, що за цією справою, як і за двома дюжинами інших справ проти Порошенка, стоять колишній заступник голови адміністрації Януковича Андрій Портнов, генпрокурор Ірина Венедиктова та Державне бюро розслідувань, яким керувала Венедиктова до переходу в прокуратуру.

Так ось, за всіма трьома сторонами цього трикутника (Портнов - Венедиктова - ДБР) б'є розслідування центру "Миротворець", перші дві частини якого були оприлюднені 1 липня і 6 липня. Також вже анонсована третя частина. Вона вийде як раз 8 липня.

Центр "Миротворець" був заснований навесні 2014 р. (ще коли в. о. президента був Олександр Турчинов) волонтером Георгієм Тукой. (Нагадаємо, що в 2015-2016 рр. Лою очолював Луганську ОДА, потім в 2016-2019 рр. був заступником міністра в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб) Центр і його сайт непідконтрольні владі України, що забезпечується хостингом сайту в США. "Миротворець" завжди був лояльний до Турчинова і Порошенка. І зараз можна припустити, що він використовується командою Порошенко і Турчинова для контрнаступу на Портнова, Венедиктова та ДБР.

Удари по Портнову

Ми не будемо переповідати все, що накопав центр. Скажемо лише про головне. Суть свого розслідування "Миротворець" пояснює так: "В одному правоохоронному органі України (хоча насправді - не в одному) сидять "кроти" і "пацюки", які передають Портнову плани оперативних, оперативно-розшукових, слідчих і оперативно-технічних заходів по об'єктах зацікавленості Кремля (і навіть не важливо, де ці документи готувалися - в Києві чи в Москві). Перехоплений лист Портнова Суркову свідчить про те, що в правоохоронних органах України працює розгалужена агентурна мережа під керівництвом Портнова. Чорнило ще не встигають висохнути на папері правоохоронців у Києві, а в Кремлі копії цих паперів, завдяки Портнову, вже читають".

"Миротворець" виявляє впевненість у тому, що це розслідування не залишиться непоміченим компетентними українськими органами. "Ми напевно знаємо, що багато співробітників СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Головного управління розвідки Міноборони та МВС після ознайомлення з цим матеріалом будуть в розпачі. Ми також знаємо, що роздруківки нашого матеріалу будуть на столах багатьох керівників різних ланок у правоохоронних органах України, - йдеться в заяві центру. - Вихідних даних для пошуку і викриття всіх посадових осіб і залучених ними виконавців, причетних до вказаних подій, - більш ніж достатньо, навіть тільки силами підрозділу внутрішньої безпеки. Ми впевнені, тому що навіть нам це вдалося".

У цих словах явно прочитується надія "Миротворця" на те, що розкриті ним факти підштовхнуть компетентні органи впритул зайнятися Портновим. І що це дозволить виявити цілу агентурну мережу Кремля в українських силових структурах. Якщо це дійсно відбудеться, то вплив Портнова на українську владу і на все політичне життя в Україні істотно ослабне.

Реклама на dsnews.ua

Удари по Венедиктової та ДБР

"Миротворець" припускає, що керівництво Офісу генпрокурора та ДБР "також буде ознайомлено з цим та іншими дослідженнями за державну зраду Портнова і його поплічників, але... у них інша турбота. Бо саме ГПУ рік тому закрила справу про державну зраду Портнова, а ДБР втемну (а може і не навмання) досі використовується через Портнова Кремлем".

"Матеріалів, які прямо свідчать про державній зраді А. Портнова, дослідники центру "Миротворець" "накопали" стільки, що йому підозра про державну зраду повинно бути вручено ще позавчора. Усі вони про те, як одна нелюдь разом зі своїми поплічниками ініціативно або під безпосереднім керівництвом Кремля крок за кроком допомагають російському агресору знищувати Україну та її народ", - йдеться в заяві центру.

Фактично це такий товстий тролінг по відношенню до ОГП та ДБР. У них тепер велика проблема. Якщо вони не відновлять справу про держзраду Портнова - то тим самим підтвердять свій зв'язок з цим діячем і свою залежність від нього. А якщо відновлять можуть викликати його лють, якої вони, не виключено, мають підстави боятися.

Однак центр на цьому не зупиняється і переходить до троллингу особисто генпрокурора. "Передаємо великий привіт керівниці ОГП В. Венедиктової, яка щиро вважає зрадника Батьківщини А. Портнова - "громадським діячем" і "медійно потужним людиною, у якого багато людей, які підтримують його (Портнова) ідеї". Невже вона мала на увазі ідеї державної зради? Як би так не вийшло, що після оприлюднення неспростовних фактів державної зради і роботи Портнова на російського агресора, раптом усім не стало зрозумілим і очевидним, що генпрокурор України використовується Кремлем через Портнова втемну. А може і не втемну? Хто знає?" - запитує центр. І схоже, він вважає цей свій питання чисто риторичним.

Наостанок розслідувачі наносять прямий удар по Венедиктової: "Вважали б дурістю і безпечністю залучення до викриття агентурної мережі державного зрадника А. Портнова чоловіка керівниці ОГП, який служить в кіберполіції і має близькі стосунки з зрадником Портновим, за що останній подарував йому свого часу шикарну квартиру в Харкові".

Втім, ніяких інших подробиць про стосунки між чоловіком Венедиктової і Портновим центр не призводить. Але натякає, що це може бути в третій частині розслідування. Схоже, саме тому керівники ОГП та ДБР категорично відмовляються коментувати все, що вже сказано в перших двох частинах. Адже можна почати щось спростовувати, а потім у третій частині вилізе щось таке, з-за чого все спростування виявляться безглуздими і смішними.

Чого чекати далі

Загалом-то навіть двох частин розслідування вистачає для висновку про те, що це не просто компромат. Нагадаємо, що зазвичай, коли спливає компромат проти політиків, це насправді давно відомі правоохоронцям факти, в тому числі фрагменти матеріалів кримінальних проваджень.

А нинішній компромат від "Миротворця" - це, навпаки, матеріали, які повинні б стати - і цілком можливо, що стануть підставою для порушення нових кримінальних проваджень. Тим більше, що центр напевно оприлюднює далеко не все, що накопав.

Звідси зрозуміло, якого саме резонансу чекає "Миротворець". Оприлюднене розслідування має на меті не тільки і не стільки дискредитувати Портнова і Венедиктову в очах обивателів. В першу чергу це сигнал всім прокурорам, ГБРовцам, суддям тощо, що позиції Портнова і Венедиктової будуть все більше послаблюватися. Мовляв, сьогодні вони на коні, а завтра можуть піти на дно і потягнути за собою всіх, хто з ними пов'язаний, тому краще триматися від них подалі.

Зокрема, це сигнал, що всіх, хто намагається зараз топити Порошенко, чекає розплата. І не коли-то після гіпотетичної зміни влади, а чи не завтра, бо вже сьогодні напевно знайдуться люди в компетентних органах, які почнуть розплутувати всі ниточки, що ведуть до Портнова.

Також це сигнал, що розвідувальні можливості Порошенко посилилися. До речі, про те ж свідчить прихід в команду Порошенко Турчинова, який, нагадаємо, деякий час очолював СБУ і знає її зсередини. Тому можна очікувати, що частина людей, від яких залежить перебіг справ проти Порошенка, будуть проявляти, скажімо так, мінімальне службове завзяття. Хоча, звичайно, знайдуться й ті, у кого вся ця історія викличе ще більше пекуче бажання у що б то не стало посадити і Порошенко, і Турчинова.

    Реклама на dsnews.ua