• USD 28.4
  • EUR 33.5
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Конституційний суд не указ: у НАБУ заявили, що Ситник не має наміру йти з посади

Реклама на dsnews.ua

Факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника і не означає його звільнення

Також таке рішення ставить під загрозу можливість призначення нового керівника.

"Щоб усунути цей ризик, потрібно врегулювати питання в законодавчому полі, з обов'язковим збереженням гарантій незалежності інституту, ключовим елементом якого є особлива процедура призначення і зняття директора з посади. Національне бюро готове приєднатися до приведення законодавства у відповідність з Основним законом", — сказано в заяві.

У НАБУ також підкреслили, що Артем Ситник буде виконувати свої повноваження, поки Рада не внесе зміни до законодавства, які змусять його піти.

"Поки Верховна Рада не прийме відповідних змін до законодавства, Артем Ситник повинен за законом виконувати свої повноваження на посаді директора НАБУ. Тому поки організація працює в штатному режимі", — сказано в заяві.

Також у НАБУ підкреслили, що згідно зі ст.5 закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", повноваження директора Бюро припиняються у зв'язку із закінченням терміну повноважень або смертю.

Його не можна звільнити, а указ президента України про призначення не може бути скасований, крім підстав, зазначених у цій статті, серед яких відсутнє "визнання указу президента України неконституційним". Будь-яке інше рішення буде виглядати сумнівно і надавати можливості для подальшого оскарження в суді як незаконне, заявили у Ситника.

"Немає правових підстав і для того, щоби призначати тимчасового виконувача повноважень директора, адже сам директор Національного бюро не перебуває ні на лікарняному, ні у відпустці і не був відсутній на робочому місці з інших законних підстав", — зухвало заявили в НАБУ.

Нагадаємо, Ситника в грудні 2019 року внесли до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. Ситник потрапив до реєстру через незадекларований відпочинок у Рівненській області.

Рівненський апеляційний суд наклав на Артема Ситника штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн. Ситник подав апеляцію на рішення українського суду про штраф до ЄСПЛ.

    Реклама на dsnews.ua