• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Конституційний суд відновив роботу і взявся за "гідні умови життя" українців

Реклама на dsnews.ua

Судді Конституційного суду приступили до роботи після тривалої перерви в засіданнях

Розклад засідань на 8-10 грудня було опубліковано на сайті КСУ, інформує "ДС".

За даними джерел "Інтерфакс-Україна", сьогодні на засіданні присутні 14 з 15 суддів КСУ.

"Це свідчить про те, що хтось навмисне розганяв інформацію про блокування роботи і демарш суддів. Всі вони хворіли, а тепер вийшли на роботу", — сказало джерело.

Сьогодні на пленарному засіданні Великої палати КС судді продовжують розгляд справи за конституційним поданням 142 народних депутатів про офіційне тлумачення окремого положення абзацу 4 преамбули Конституції України про "гідні умови життя": які умови життя людини слід вважати гідними, що є їх показником.

Завтра заплановано проведення засідання Великої палати КС з розгляду питання про відкриття конституційного провадження за конституційним поданням 47 народних депутатів про відповідність Конституції окремих положень Кримінального процесуального кодексу, а також питання продовження терміну постанови колегіями суддів Першого і Другого Сенатів КС про відкриття або відмову у відкритті конституційного провадження за конституційними скаргами і поданнями.

10 грудня буде продовжено розгляду справи за поданням омбудсмена щодо конституційності статті 90, підпункту 1 пункту 2 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення "Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 № 889 VIIІ, частини сьомої статті 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування").

Також буде розглянуто питання щодо визначення форми конституційного провадження за поданням 46 народних депутатів щодо конституційності постанови Кабінету Міністрів України "Про реалізацію експериментального проєкту" Національний оператор на ринку тютюнових виробів "" від 9 вересня 2020 № 840.

Нагадаємо, останній раз КС збирався 5 листопада. 10 листопада КСУ не зміг провести засідання через відсутність кворуму. 9 листопада засідання зірвалося через те, що двоє суддів не прибули на засідання через хворобу, а ще двоє — залишили засідання, коли суд почав розглядати "земельну справу".

Потім КС не збирався нібито через те, що у кількох суддів діагностували або підозрювали COVID-19.

    Реклама на dsnews.ua