• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Конституційний локдаун. Контрольований Майдан готує палатки

Вирішити питання КС можна лише в один спосіб — звільнити всіх суддів 300 голосами. Всі інші, запропоновані на сьогодні варіанти,- нелегітимні і матимуть трагічні наслідки. Але Зеленський свідомо йде в пастку поставлену його ж оточенням

УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Розгляньмо базові сценарії того, що буде далі

1. Рада не підтримує закон Зеленського, а КС працює, як божевільний принтер. В цьому випадку Зеленський просто перетворюється на маріонетку, яка не управляє нічим. Під Конституційним судом (офісом президента) буде спроба поставити контрольоване наметове містечко, яке очолить псевдореволюціонер Парасюк і який буде кричати перш за все про поганого Порошенка.

Як результат, після певних складних переговорів змінюється уряд, який позиціонує себе, як уряд виходу з кризи.

2. Рада підтримує законопроєкт Зеленського, Конституційний суд говорить про державний переворот. У нас утворюється вакуум влади, Зеленський шукає на кого йому обпертися серед силовиків. Але, як результат, ми виходимо на пошук нового уряду, який, де-факто, може стати сильнішим за президента. На вулиці, як і завжди, є спроба створити контрольований "двіжняк" на чолі з умовним Парасюком.

В обох випадках контрольованість вулиці умовним Парасюком, буде залежати від того, чи піднімуться кияни.

3. Зеленський все ж наважується підняти ставки (поки це виглядає, як утопія) і заявляє, що розжене парламент, якщо за відставку суддів КС не буде 300 голосів. В цьому випадку він стає справжнім гравцем, який може і покращити свій рейтинг і зіграти велику гру. Правда, для цього йому потрібно звільнити всіх тих, хто йому провалив вибори-2020. Плюс він має сам очолити умовну вулицю. Поки це із розряду фантастики (потім може бути пізно).

Є ще один варіант — несподівано з‘явиться новий Майдан. Саме цим лякають Зеленського, саме для цього, між іншим, із Рави-Руської витягли Парасюка. Поки в цей варіант мало хто вірить. Але те, що буде спроба зіграти в контрольований Майдан — можна не сумніватися. Правда, контролювати Майдан дуже складно.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua