• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Консули змогли побачитися з сімома українськими моряками

Реклама на dsnews.ua
До семи українським морякам, утримуваним Росією в СІЗО "Матроська тиша" і "Лефортово", пробилися консули України

Про це повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев, передає "ДС" з посиланням на "5 канал".

У четвер, 6 грудня, консул відвідав трьох поранених моряків в "Матроської тиші". Запевнив, що їх травми не загрожують життю. Ще з чотирма моряками вдалося зустрітися в "Лефортово" у п'ятницю.

За словами консула, полонені тримаються мужньо. Також дипломат повідомив, що консулів пустять і в інших моряків, що містяться в цьому ж слідчому ізоляторі. Нові зустрічі заплановані на 10, 11 і 12 грудня.

"Вирішено питання щодо адвокатського захисту. Держава оплатить відповідні послуги адвокатів по захисту прав військовополонених. Під час консульських зустрічей з пораненими українськими військовими моряками консульською посадовою особою була донесена до них офіційна позиція держави Україна про незаконність їх затримання російськими правоохоронними органами та подальшого кримінального переслідування, враховуючи, що вони мають, відповідно до Женевської конвенції про захист жертв війни, правовий статус військовополонених", - підкреслив Погорільців.

Нагадаємо, раніше РФ пообіцяла надати доступ українським консулам до полон росіянами морякам в районі Керченської протоки.

    Реклама на dsnews.ua