• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Координатора ООН показали КПВВ "Станиця Луганська"

Реклама на dsnews.ua
Росія з 2016 року безпідставно блокує відкриття КПВВ в Золотом на Донбасі

Про це міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш заявив під час спільної з координатором системи ООН в Україні, гуманітарних координатором Асенефой Лубрани поїздки на Донбас, передає "ДС" з посиланням на прес-службу МинВОТ.

Також наголошується, що КПВВ "Станиця Луганська" на початку осені був повністю реконструйований, зокрема, проведено ремонт автомобільної дороги, облаштовані пункти обігріву, навіси в місцях очікування та огляду речей, забезпечено внутрішнє електропостачання, облаштовано дитячий майданчик та побудовано укриття для громадян, які перетинають лінію розмежування.

За словами Черниша, пункт пропуску повністю готова до зими - Україна зі свого боку зробила всі умови для забезпечення гуманітарного доступу і гуманітарних потреб громадян при перетині лінії розмежування.

"До цих пір залишається відкритим питання щодо пішохідного мосту. Він серйозно пошкоджений і створює перешкоди для руху людей. У рамках переговорів на засіданнях Тристоронньої контактної групи з питань мирного врегулювання конфлікту на сході України ми пропонували безліч варіантів вирішення питання відновлення мосту, однак не отримали згоди з боку РФ, необхідне для проведення ремонтних робіт, забезпечення режиму тиші", - зазначив він.

Міністр підкреслив, що для відновлення мосту є певні обмеження з боку сектора безпеки і оборони для запобігання використання цього мосту незаконними збройними формуваннями у військових цілях.

"Україна наполягає, що міст повинен бути відновлений тільки для руху цивільного населення, але не таким чином, щоб його могли використовувати військові", - додав Черниш.

У той же час, говорить він, Україна більше двох років намагається домовитися в рамках ТКГ про відкриття нового КПВВ в Золотом, яке було б автомобільним пунктом перетину в Луганській області.

"З боку підконтрольної уряду України на території КПВВ повністю готове до роботи з березня 2016 року, однак питання його відкриття безпідставно блокується РФ протягом всього цього часу", - підкреслив міністр.

    Реклама на dsnews.ua