• USD 28.4
 • EUR 33.3
 • GBP 36.8
Спецпроєкти

"Корупційна схема за участю Зеленського", — Бутусов про підтримку тютюнової компанії Кауфмана Tedis

Реклама на dsnews.ua

Підтримка сигаретної монополії компанії "Tedis Україна" – одна з найочевидніших корупційних схем за участю президента Володимира Зеленського

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов, передає Gordonua.com.

Журналіст у вигляді списку виклав хронологію подій останнього року: від публічної боротьби з тютюновою монополією і до рішення про створення єдиного оператора на тютюновому ринку, яке, на його думку, розвернуло курс на монополізацію тютюнового бізнесу.

"Оскільки Зеленський обіцяв перемогти корупцію, сталося ось що:

 • У листопаді 2019 року АМКУ наклав новий штраф на суму 6,5 млрд грн на всіх учасників монополії, зокрема 3,4 млрд – безпосередньо на саму Tedis. На той момент Офіс президента підтримав голову АМКУ [Юрія] Терентьєва, ще б пак, адже "нові обличчя" обіцяли розламати "старі схеми".
 • Але 23 травня в Одесі відбулася зустріч голови СБУ Івана Баканова із власником Tedis Борисом Кауфманом. Це було початком зближення нової влади з Tedis.
 • 10 червня за позовом АМКУ Господарський суд Києва наклав арешт на рахунки Tedis на суму 3,4 млрд грн. Кауфмана, здавалося, поставили в безвихідне становище, треба платити.
 • 3 липня на особисту вимогу президента Зеленського голову АМКУ Юрія Терентьєва звільнили з посади. А новою головою АМКУ призначили подругу сімʼї президента Ольгу Піщанську – юристку із Кривого Рогу, якої в парламенті ніхто не знав, її вимагав призначити особисто сам Зеленський.
 • 5 липня відбулася особиста зустріч президента Зеленського з Кауфманом в Одесі в ресторані "Риба". Жодного штрафу Tedis у бюджет платити не став. Про що Зеленський говорив із Кауфманом, його пресслужба не повідомила.
 • 13 липня суд першої інстанції скасував рішення про накладення арешту на рахунки Tedis. Антимонопольний комітет чомусь не оскаржив цього рішення відразу після ухвалення.
 • 19 серпня – апеляційну скаргу на це незаконне рішення Антимонопольний комітет подав за пʼять тижнів! Якусь разючу завзятість подруга сімʼї президента Піщанська виявила, аби не забрати в бюджет мільярдів Кауфмана. Очевидно, це неможливо без спеціальної команди самого президента.
 • Вересень 2020-го. Минуло 10 місяців із моменту накладення штрафу АМКУ. Міжнародна компанія "Імперіал Тобакко" заплатила накладений штраф у розмірі 460 млн грн, а от Tedis удається не платити ані копійки досі", – написав Бутусов.

Він зазначає, що "Слуга народу" не ліквідувала сигаретної монополії, а навпаки, передала цей бізнес "під особистий контроль" Зеленського. Бутусов вважає, що у справі Tedis АМКУ грає на боці монополіста, а Кауфман має абсолютну підтримку МВС, СБУ й Офісу генпрокурора і розвʼязує з новим президентом питання так само, як розвʼязував їх зі старими президентами.

"З огляду на таку потужну підтримку самого президента Кауфману платити 3,4 млрд не доведеться, а якщо й доведеться, то явно не в державний бюджет", – резюмував Юрій Бутусов.

Зе-коррупция: почему Зеленский позволил Кауфману не платить в бюджет штраф в 3,4 миллиарда?Поддержка сигаретной...

Gepostet von Юрий Бутусов am Montag, 21. September 2020

9 вересня Кабмін підтримав створення національного оператора на ринку тютюнових виробів. Як відзначили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, документ розроблений Мінекономіки спільно з Мінфіном.

Як пише видання LB.ua, згідно із проєктом рішення, Кабмін надає статус "національного оператора на ринку тютюнових виробів" одній юридичній особі. Фактично такий "національний оператор" стає приватним монополістом-оптовиком з офіційним статусом. Виробники сигарет повинні будуть продавати йому всю свою продукцію для оптової дистрибуції. Вибирати "оператора" будуть за прописаними в постанові критеріями. Зараз критерії прописано так, що під них може підпасти лише одна компанія – "Tedis Україна", зазначає автор статті Сергій Шуліка.

  Реклама на dsnews.ua