• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Козак пригрозив "кінцем України" в разі великої війни на Донбасі

Початок Києвом бойових дій на Донбасі може змусити Росію стати на захист своїх громадян і стати "початком кінця України"

Дмитро Козак
Дмитро Козак
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак, передає "ДС" з посиланням на РИА Новости.

За його словами, Росія може "стати на захист жителів Донбасу, якщо буде змушена".

"Все залежить від того, який масштаб буде пожежі. Якщо там буде, як каже наш президент, влаштовано Сребреницю, мабуть, змушені будемо стати на захист", — сказав Козак.

За його словами, зараз на Донбасі "загартовані в боях озброєні формування", які здатні тримати оборону, і необхідність захисту поки не виникає.

"Все залежить від іншої сторони", — підкреслив Козак.

У липні 1995 року після того, як місто Сребрениця в Боснії і Герцеговині на кордоні з Сербією перейшло під контроль сербських формувань на чолі з генералом Ратко Младичем, там загинули або пропали без вісті близько 8 тисяч 100 осіб із числа мусульман. Ці дані наводить Міжнародна комісія по зниклих без вісті особах (ICMP) і низка інших організацій, але деякими експертами вони вважаються завищеними. Міжнародний трибунал по колишній Югославії (МТКЮ) і боснійські суди винесли в післявоєнні роки низку обвинувальних вироків за злочини в Сребрениці. Трибунал вважає головними особами, відповідальними за масові розправи над мусульманами, генерала Младича і тодішнього політичного лідера боснійських сербів Радована Караджича.

Нагадаємо, Козак сказав, що збройний конфлікт на Донбасі можна врегулювати за рік, але тільки за умови дотримання всіх раніше досягнутих домовленостей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua