• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Козак заявив, що Росія не вестиме переговорів у ТКГ по Донбасу на умовах Києва

Заступник глави адміністрації президента Російської Федерації Дмитро Козак заявив, що не існує ніякого нового мирного плану з урегулювання ситуації на Донбасі, про який говорить глава Офісу президента Андрій Єрмак

Дмитро Козак
Дмитро Козак
Реклама на dsnews.ua

Про це російський представник розповів в інтерв'ю "Інтерфаксу".

На думку Козака, кожного разу, коли представники України "заходять у глухий кут", не можуть знайти логічно зрозумілої відповіді на ті виклики, які природно і неминуче виникають у переговорному процесі в "нормандському форматі" або в Контактній групи, в українських ЗМІ з'являються різного роду заяви, "експертні оцінки", які, як правило, не мають нічого спільного з реальністю.

У той же час він передбачає, що така тактика не може тривати нескінченно і тому зараз представники української влади виходять за власні "червоні лінії".

"Відсутність реального прогресу у врегулюванні неможливо підмінити словесною еквілібристикою навіть за наявності талантів у цьому жанрі. Ймовірно, "більчине колесо", в яке себе загнала нова політична команда, прискорюється. Колеги опинилися в досить скрутному становищі і змушені виходити за власні, як вони люблять говорити, "червоні лінії". Я маю на увазі блокування альтернативних джерел інформації — опозиційних телеканалів і понад 400 інтернет-ресурсів", — говорить Козак.

"Щодо "нового мирного плану". На столі переговорів його немає. Це черговий міф. У всякому разі, про що йдеться, ніхто з учасників мінського і нормандського форматів не знає", — додає він.

Козак, який є представником від Росії на переговорах у "нормандському форматі" на рівні політрадників, розповів, що 8 лютого "представники Німеччини і Франції зробили чергову спробу погодити" компромісний проєкт "рекомендацій" нормандського формату" для Контактної групи з метою підготовки там "дорожньої карти" по всеосяжному політичному врегулюванню конфлікту відповідно до Мінських угод".

При цьому він зазначив, що "представлений проєкт є надмірно "компромісним" у тому сенсі, що його обтічні положення викличуть нові нерозв'язні суперечності в Контактній групиі".

У зв'язку з цим, пояснив представник Кремля, 16 лютого Росія направила всім учасникам переговорів уточнюючі поправки і запропонувала Києву представити свої пропозиції до франко-німецького проєкту, а також викласти позицію щодо російських поправок.

"Відтоді українські колеги зберігають багатозначне мовчання ...", — сказав він.

Козак також звинуватив Київ у намірі затягнути конфлікт на Донбасі.

"Всі дії Києва свідчать про намір затягнути, заморозити конфлікт. Не випадково почали говорити про якусь "стіну Донбасу". Розкручується версія і про бажання Росії "засунути отруєну піґулку Донбасу в здорове політичне тіло України". Ніяких таємних планів у Росії немає", — сказав Козак.

Він заявив, що Україна шукає відмовки, щоби не вести діалогу з представниками Донбасу.

Представник Росії на переговорах "нормандської четвірки" на рівні політичних радників також звинуватив Київ у черговому загостренні ситуації, збільшенні частоти і кількості обстрілів на Донбасі.

Козак також стверджує, що переговори в "нормандському форматі" істотно змінилися, тепер обговорюються конкретні проєкти рішень, але Україна знизила свою активність. При цьому він з жалем зауважив, що Росії поки "не вдається подолати принцип вельми дивної конфіденційності "нормандських" переговорів".

"За конфіденційність виступає Україна. В цьому з посиланнями на дипломатичні традиції її підтримують Німеччина і Франція ...", — сказав Козак.

Нагадаємо, керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що українська сторона спільно із західними партнерами підготувала план мирного врегулювання на Донбасі, потрібно тільки, щоб Росія схвалила його. Однак заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко заявив, що РФ нічого не знає про план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua