• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Кравчук попередив Росію: Спроби тиску на Україну не матимуть успіху

Україна продовжує наполягати на поверненні до повного дотримання режиму припинення вогню на Донбасі й посиленні ефективного контролю за його виконанням

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це під час засідання Тристоронньої контактної групи 14 квітня заявив глава української делегації Леонід Кравчук, інформує "ДС".

"Українська делегація та ОБСЄ, відповідно до свого мандату, готові працювати 24/7 для того, щоб якомога швидше досягти миру. Однак ніякі спроби тиску на Україну не матимуть успіху, Українська делегація буде захищати наші національні інтереси за будь-яких умов", — цитує слова Кравчука ZN.UA.

За його словами, подальше узгодження кроків сторін є проблемним, якщо не виконана головна, базова умова — повне і всеосяжне припинення вогню. Саме тому Україна ініціювала обговорення комплексу додаткових заходів щодо вдосконалення механізму дотримання режиму повного і всеосяжного припинення вогню в підгрупі з безпеки ТКГ.

Також українська делегація продовжує зосереджувати зусилля на реалізації наступних заходів:

- збереження режиму припинення вогню;

- безперешкодний доступ МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб;

- звільнення утримуваних осіб;

- розблокування російською стороною роботи КПВВ;

- забезпечення вільного і безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України;

- допуск представників МАГАТЕ на окупованих територіях для забезпечення проведення інспекції ядерних обʼєктів на тимчасово окупованих територіях.

Наступне чергове засідання ТКГ заплановано на 28 квітня.

Нагадаємо, раніше Кравчук попередив, що подальша агресія Росії проти України може призвести до широкомасштабного конфлікту і навіть Третьої світової війни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua