• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Кравчук запропонував Україні самій визначитися з впровадженням "плану Штайнмайера"

Реклама на dsnews.ua
Перший президент України Леонід Кравчук упевнений, що офіційний Київ сам повинен встановити, чи прийнятна "формула Штайнмайера" в контексті війни на Донбасі

Про це він заявив на презентації своєї нової книги, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Я знаю про цю "формулу" (Штайнмаєра - ред.), і можу вам сказати, що Україна не давала згоди на її реалізацію. Це пропозиція, яка рекомендується Україні, а ми повинні його прикласти до України, до Донбасу, Криму, до тієї ситуації, яка складається для України, і сказати, чи підходить вона чи ні", - зазначив Кравчук.

У той же час, на його думку, Україні потрібно розробляти власну концепцію врегулювання конфлікту на Донбасі і "не ходити за концепціями у Брюссель, то у Вашингтон, то у Берлін, то, як раніше, в Кремль".

"Треба ходити за концепціями на київську Володимирську гірку - там все можна знайти. Там відбулося хрещення, там відбувся цивілізаційний прорив ... Тому я переконаний, що ми можемо розробити таку концепцію, тільки цього потрібно дуже захотіти", - резюмував перший президент.

Крім того, він додав, що "формулу Штайнмайера" ще в 2016 році затвердив п'ятий президент Петро Порошенко.

У свою чергу, голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак вважає, що Україні слід використовувати "план Штайнмайера" для врегулювання на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua