• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Кремль влаштував спецоперацію для зміни влади в Україні, - голова СЗР

Реклама на dsnews.ua

Російські спецслужби проводять спеціальну операцію, метою якої є зміна влади в Україні

Про це голова Служби зовнішньої розвідки України Валерій Кондратюк написав у матеріалі для видання Дзеркало Тижня, передає "ДС".

"Ми фіксуємо спроби російських спецслужб проводити спеціальні операції для внесення розбрату в українське суспільство і підриву основ української державності", — повідомив Кондратюк.

Він також додав, що спецслужби країни-агресора роблять акцент на системну дискредитацію української національної ідеї і західного цивілізаційного вибору, демонстрацію "штучності української ідентичності і держави".

Крім того, за словами глави СЗР Росія активно маніпулює фактором тимчасово окупованих територій, намагаючись протиставити народ України і "київську владу", яка нібито змінила передвиборчі обіцянки щодо довгоочікуваного миру на Донбасі.

"Фактично, мова йде про спроби розпалювання на території нашої держави "війни всіх проти всіх" та проведення на цьому тлі політичної, диверсійної та/або силової операції по зміні керівництва держави в середньостроковій перспективі", — зазначив глава відомства.

Кондратюк також звернув увагу, що своєрідними "фірмовими інструментами" Росії стають провокації, використання агентури впливу, терор та політичні вбивства.

В якості прикладу він наводить вбивства розвідника Максима Шаповала та російського політика Дениса Воронєнкова в Києві, контррозвідника Олександра Хараберюша в Маріуполі, а також вбивства російських політемігрантів Зелімхана Хангошвілі в Берліні (Німеччина) і Мамихана Умарова в околицях Відня (Австрія).

Нагадаємо, Кондратюк в даному матеріалі також повідомив, що найманці Росії використовують режим припинення вогню на Донбасі для дискредитації Збройних сил України.

    Реклама на dsnews.ua