• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кривонос не підтримав ідею Зеленського про загальну мобілізацію

Реклама на dsnews.ua

Мобілізація і жінок, і чоловіків в разі нападу Росії не матиме сенсу, оскільки для бою потрібно мати військову підготовку. Більшість громадян України не знають, як воювати, тому не зможуть ефективно протистояти ворогові

Про це заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони генерал-майор Сергій Кривонос заявив в інтерв'ю НВ, передає "ДС".

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в разі нападу РФ на Україну з боку окупованого нею Криму "буде велика війна" і будуть мобілізовані і чоловіки, і жінки.

Однак Кривонос зазначив — в разі, якщо навіть вдасться провести такий масштабний призов, то мобілізовані громадяни не зможуть воювати, бо не знають, як користуватися зброєю.

"Це розповідають президенту, що вони це здатні зробити. А ми, які це пройшли і бачили це в своїх реаліях, ми розуміємо — навіть якщо теоретично ми зможемо мобілізувати жінок і чоловіків — а навчені ці люди тримати зброю в руках? Ні. Чи хочуть ці люди це робити? Ні.

Ми повинні розуміти, що, навіть мобілізувавши людей, ми їх повинні ще навчити. Тому що ми ж не воюємо м'ясом, не кидаємо людей десятками тисяч ... Величезна кількість мобілізованих людей не вирішить питання здатності протидіяти ворогові", — зазначив генерал-майор.

Кривонос нагадав, що в 2014 році велика кількість мобілізованих йшла воювати, але ще більша кількість — тікала від мобілізації. Аналогічна ситуація повторилася і в 2018 році, коли Петро Порошенко ввів військовий стан — величезна кількість втекла від мобілізації.

На думку заступника секретаря РНБО, в Україні керівництво держави повинно виховувати мобілізаційний резерв, зокрема ідеологічно.

Нагадаємо, раніше заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос заявив, що Україні необхідно змінити своє законодавство і дозволити розміщення на своїй території військових баз НАТО.

    Реклама на dsnews.ua