• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Кривонос запропонував змінити законодавство і пустити в Україну бази НАТО

Реклама на dsnews.ua

Україні необхідно змінити своє законодавство і дозволити розміщення на своїй території військових баз НАТО

Таку пропозицію в інтервʼю "24 каналу" висловив заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос, передає "ДС".

Він вважає, що наша держава має скористатися виведенням частин Альянсу з Німеччини.

"Так, ми можемо боротися, якщо Росія буде окуповувати наші території, дуже довго, до останнього патріота. Але, завдяки підтримці наших союзників, просто цієї окупації може не бути. Саме надійне плече наших НАТОвських партнерів дозволить нам створити цей щит, який захистить Україну", — переконаний Кривонос.

Він пояснив, що для того, щоби це стало можливим, потрібно політичне рішення, і деякі речі Україна вже може ініціювати.

"Наприклад, ми зараз бачимо програму, в якій американці виводять свої бази з території Німеччини: частину вони заводять на територію Румунії, частину заводять на територію Польщі і трохи в Литву та Естонію. Ми можемо, завдяки роботі наших депутатів, ухвалити рішення. Зараз поки ми, відповідно, цього не можемо робити. Але для того існують закони, щоби згодом їх переглядати", — сказав заступник секретаря РНБО.

За його словами, після того, як українські парламентарі попрацюють у цьому напрямку, конкретні пропозиції можна буде висувати вже американським партнерам України.

"Тому що в них є зацікавленість у розвитку та створенні баз на території нашої країни: як авіаційних баз, так і морських, так і сухопутних. І не проблема це зробити. Це саме той щит, який ми самі для себе створюємо", — вважає Кривонос.

"Не треба собі брехати, якщо, наприклад, у тому ж Маріуполі буде якась невелика простенька база американців і британців. Прохід через Керченську протоку, відповідно до міжнародного морського права, не буде проблематичним. Тому ми розвʼязуємо в багатьох питаннях собі руки", — резюмував він.

    Реклама на dsnews.ua