• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Криваві вихідні. Що ВСУ віджали у "гібридів" за останні дні (КАРТА)

Вихідні на Донбасі видалися по-справжньому кривавими
Реклама на dsnews.ua

За 6-10 червня загинули дев'ять військовослужбовців (для порівняння: у травні за бойовим і небоевым причин наша угруповання втратила 21 людини). Пов'язано це як з активними бойовими діями відразу на декількох напрямках, так і з посиленням артилерійського впливу противника на наші позиції. В останні дні бойовики не "соромляться" застосовувати не тільки 120-мм міномети (основна зброя "вечірнього пінг-понгу" минулі місяці), але і 152-мм гаубиці і "Гради".

Потроху почала прояснюватися ситуація з Жолобком, до якого була прикута увага принаймні з 2 червня. Зараз вже зрозуміло, що цей населений пункт наші військові не взяли, та й навряд чи таке завдання стояло взагалі. По всій видимості, основним завданням було взяття під контроль панівних висот, з яких найближчі населені пункти видно як на долоні і можуть контролюватися вогнем навіть піхотного озброєння. Складається ситуація, аналогічна широкинской, коли контроль над селищем не є ні для однієї з сторін пріоритетним в силу географічного положення (в низині).

Найбільші втрати наші військові зазнали в суботу ввечері (за 10 червня прес-служба АТО говорить про чотирьох загиблих), і є велика частка ймовірності, що це пов'язано з просуванням на цілому ряді напрямків, а також тривалими боями на Бахмутської трасі, які зараз перемістилися у бік селища Донецький.

Офіційних підтверджень поки немає, але, за неофіційними відомостями, бойовики відкинуті відразу на двох стратегічно важливих ключових точках. Мова може йти про Крутій Балці під Горлівкою, Спартаку під Донецьком і Пикузах (до війни — Комінтернове). Принаймні, місцеві жителі і колаборанти в соціальних мережах говорять про серйозні втрати (так, тільки на луганському напрямку за цей вечір нарахували 20 200-х, що, ймовірно, є перебільшенням) і відступі з важливих позицій на першій лінії оборони. Таке наше просування станом на вечір 11 червня стали підтверджувати й деякі офіційні особи, якщо до таких можна віднести депутата Верховної Ради Мосійчука.

Просування в районі Пикузов оцінюється журналістами 5 каналу в 1-1,5 км, причому повідомляється, що втрати окупаційних військ за останні дні склали 10 чоловік убитими і одна спалена БМП. Фактично якщо лінія дотику там і зрушилася, то незначно зважаючи знову-таки все тієї ж горезвісної географії місцевості.

Що зробить командування окупаційних військ у зв'язку з цим, поки незрозуміло, проте вже з'явилися повідомлення "з полів" про накопичення сил та засобів "Народної міліції ЛНР" в районі Кримського. Командування дислокованої тут 93-ї мехбригади поспішило повідомити про підготовку ворожого наступу в напрямку Попасній. Наскільки це відповідає дійсності, поки сказати складно, але цей напрямок ще з зими 2015 р. залишається для нас потенційно небезпечним.

Реклама на dsnews.ua

А ось продовження терористичної тактики знищення інфраструктури прифронтових територій є сумною реальністю. Після знищення в результаті артилерійських обстрілів інфраструктури Южнодонбасского водопроводу в даний час без централізованого водопостачання залишаються міста, які харчуються з Карлівської фільтрувальної станції: Покровськ, Мирноград, Родинське, Селидове, Українськ, Новогродівка, Гірник, селища Цукурине, Гострий і Кураховка.

Не так гостро, але вельми проблематично стоїть питання у Волноваському районі та Маріуполі, тут є свої насосні з резервними резервуарами і є можливість подавати питну воду населенню. Правда, довго так тривати не може, а гарантій безпеки ремонтникам російська сторона не дає принципово.

Різко погіршується екологічна обстановка і на окупованих територіях. Після зупинки відкачування води на цілому ряді шахт стали проявлятися негативні моменти. На цьому тлі як українські, так і європейські експерти заговорили про загрози викиду радіації в районі Єнакієвого, де з радянських часів зберігається близько 100 т радіоактивних відходів.

Дуже непроста ситуація складається і в плані криміногенної ситуації на окупованій частині Донбасу. Загальної картини по зрозумілій причині немає, є тільки уривчасті відомості за окремими локаціях. Проте та частина відомих фактів вражає. Так, тільки в Старобешівському районі за останні місяці відмічено відразу декілька випадків, які в Україні вже були анти "топ-новиною номер один. Так, відомо про затримання банди підлітків (2000 року народження і після), які займалися тим, що цілеспрямовано вбивали осіб без певного місця проживання. За неповними даними, ці нелюди позбавили життя трьох людей, причому вкрай жорстокими способами.

Нормальною практикою для загальноосвітніх навчальних закладів "Діри" є бійки як у навчальний, так і в позаурочний час, причому найчастіше між дівчатками. Так, відомий принаймні один випадок, коли після чергових "розборок" дві дівчинки 13 років потрапили на лікарняне ліжко, причому в дуже важкому стані.

А "правоохоронці" окупаційної адміністрації займаються "полюванням на відьом" - арештами проукраїнськи налаштованих жителів, які після трьох років війни все ще залишилися там. Останній яскравий приклад - захоплення в заручники журналіста і публіциста Станіслава Асєєва, який багато писав під псевдонімом Станіслав Васін.

В цілому ж, говорячи про ситуацію на лінії зіткнення, сьогодні можна сміливо сказати, що вона має всі шанси перерости в повноцінну літню кампанію рівня Мар'їнки червня 2015 р. або боїв на Авдіївської промке зими нинішнього року. При цьому явно простежується наступальний характер дій нашої угруповання. На сьогодні поки що неясно, чи це ініціативою командирів середньої та нижньої ланки або продуманою тактикою Генштабу. Адже в тій же атаці на Жолобок 7 червня брало участь від сили пару взводів 93-ї бригади при досить активній роботі бригадної артилерійської групи.

    Реклама на dsnews.ua