• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

КСУ позбавив від відповідальності суддів Майдану" за неправосудні вироки

Реклама на dsnews.ua
Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність для суддів, що виносили завідомо неправосудні вироки. Дане рішення стосується і суддів, які переслідували активістів Майдану під час Революції Гідності

Про це йдеться в повідомленні прес-служби КСУ, передає "ДС".

Зазначено, що стаття 375 Кримінального кодексу про кримінальну відповідальність суддів за винесення завідомо неправосудного рішення не відповідає Конституції України. КСУ вважає, що кримінальна відповідальність за "завідомо неправосудне" рішення створює ризики для незалежності суддів. Суд прийшов до висновку, що дана стаття нівелює конституційні приписи щодо суддів.

КСУ також встановив, що стаття 375 Кримінального кодексу суперечить юридичної визначеності - одному з принципів верховенства права. Дана стаття також не встановлює критерії, за якими рішення або вирок є неправосудним, а також не розкриває сенс виразу "завідомо неправосудний".

Разом з тим, суд вирішив, що дія статті 375 припиниться тільки через півроку, протягом яких парламент повинен привести її у відповідність до Конституції.

Нагадаємо, так званих суддів Майдану в більшості випадків переслідують за винесення завідомо неправосудних рішень. У зв'язку з цим набрання чинності рішення КСУ звільнить від кримінальної відповідальності, в тому числі і таких суддів.

Нагадаємо, в лютому тодішній в. о. голови ДБР Ірина Венедиктова, який зараз займає посаду генпрокурора, виступила за скасування закону про амністію учасників подій Революції Гідності.

    Реклама на dsnews.ua