• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

КСУ порушив Конституцію, а президент гасив вогонь, — Кравчук прокоментував законопроект Зеленського

Реклама на dsnews.ua

Конституційний Суд України своїм рішенням про визнання неконституційною статтю Кримінального кодексу про покарання за брехню в деклараціях порушив Конституцію України

Про це заявив глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в ефірі каналу "Україна 24", передає "ДС".

Відповідаючи на питання, чи вважає він, що Конституційний суд порушив Конституцію, Кравчук відповів: "Безумовно".

"Конституційний суд може порушувати, а всі інші повинні дивитися як він порушує. Українське суспільство діями Конституційного Суду поставлено в ситуацію, яка вимагає негайних, конкретних, діючих кроків", — зазначив він.

Також Кравчук пояснив, що президент Володимир Зеленський вніс законопроект, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду, тому що цього вимагала ситуація.

"Президент гасив вогонь. Коли зібрався РНБО, вогонь палав, антиукраїнська ситуація розширювалася в даному випадку після прийняття такого рішення (КСУ, — ред.), І потрібні були дуже швидкі і радикальні кроки. Звичайно, президент виходив з того, що потрібно такі кроки зробити. він запропонував такий документ ", — сказав він.

За словами Кравчука, запропонований Зеленським документ — це законопроект, а не указ.

"Від ВР тепер залежить, як вона поставиться до цього, як вона оцінить ситуацію в цілому в Україні. І як вона прийме такі закони, такі рішення, які відновлять авторитет такої важливої структури як КСУ і погасять це полум'я, яке горить навколо КСУ. Це документ для обговорення в ВР, це зовсім не означає, що президент заявив, що це єдино можливий варіант ", — сказав він.

Як писала "ДС", в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ).

    Реклама на dsnews.ua