• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Хто тепер буде курирувати будівництво в Києві

Департамент державного архітектурного контролю КМДА очолила екс-менеджер КП "Спецжитлофонд" Олена Марченко
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Голова КМДА Віталій Кличко призначив в. о. директора Департаменту державного архітектурного контролю КМДА. Це крісло тимчасово (але, можливо, надовго) дісталося першому заступникові директора цієї структури - Олені Марченко. До цього вона була радником мера з відділу аналітичного забезпечення діяльності градоначальника.

Посаду в. о. директора Департаменту госархконтроля в Києві - досить відповідальний і "хлібну" посаду. Олена Марченко керуватиме видачею дозвільних документів на будівництво, а також давати згоду на їх анулювання та відмову в наданні дозволів. Під її контролем тепер будуть вводити в експлуатацію побудовані будинки. Раніше столичні чиновники скаржилися, що не можуть належним чином стежити за якістю новобудов Києва, так як ця функція була віддана Державної архітектурно-будівельної інспекції. Після передачі повноважень КМДА, у місті нібито більше не будуть з'являтися "будинки-монстри", які перевищують дозволену поверховість, припинять зводити будівлі в оплзнеопасных зонах і розміщувати на інженерних мережах "свічки". Згідно з положенням про Департамент, директор нестиме персональну відповідальність за результати роботи всієї структури.

Олена Марченко керуватиме видачею дозвільних документів на будівництво і давати згоду на їх анулювання. Під її контролем тепер також будуть вводити в експлуатацію побудовані будинки

У Олени Марченко є досвід роботи в комунальному господарстві Києва. У 2014 році вона була заступником директора з підготовки будівництва у комунальній компанії "Спецжитлофонд". На початку минулого року директором КП призначили Костянтина Федотова, який вважається креатурою мільярдера Леоніда Юрушева. Іншим людиною Юрушева в структурі столичної влади називають директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА Олександра Спасибко, який курирує будівельну галузь в місті, в тому числі і комунальних забудовників.

У 2014 році на парламентських виборах Олена Марченко була довіреною особою кандидата в депутати Олександра Березнікова. В минулому той також мав досвід роботи у міській будівельної компанії - був заступником начальника КП "Житло-інвест". Восени минулого року Березников пройшов на виборах в Київраду від "Батьківщини" і очолив комісію з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків. Також він працює в департаменті Олександра Спасибко на посаді начальника управління будівництва та організації роботи з комунальними підприємствами.

Як і більшість столичних комунальних підприємств, КП "Спецжитлофонд", де працювала Олена Марченко, встигла відзначитися в скандалах з порушеннями при закупівлях. Так, у квітні 2015 року Господарський суд Києва розібрався в одному з сумнівних замовлень "Спецжитлофонда" за 2014 рік. З'ясувалося, що КП переплатило 2 млн грн за будівництво будинку по вул. Фрунзе 85/87А ТОВ "Київська будівельна компанія №1". Цю фірму у 2006 році заснував перший заступник директора "Спецжитлофонда" Андрій Перегуда. Також "Спецжитлофонд" обвинувачувався в незаконній вирубці дерев в Звіринецькому урочище.

    Реклама на dsnews.ua