• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Кучма хоче, щоб у переговорах у Мінську брав участь Китай

Реклама на dsnews.ua
Екс-президент хоче знайти компроміс не за рахунок України

Представник української сторони тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, другий Президент України Леонід Кучма хотіли б, щоб у переговорах у Мінську брав участь Китай. Як передає "ДС", про це Кучма заявив в інтерв'ю газеті "Сегодня".

"Ми не в змозі посадити за стіл всіх, від кого залежить наша доля в тому числі. Не можемо посадити за стіл учасників Будапештського меморандуму. Я - із задоволенням, щоб там був Китай. Китай теж підписував цю угоду! Але нам дуже серйозно треба шукати компроміс, але не за рахунок України. Ні в якому разі!", - заявив Кучма.

Він також запевнив, що "якщо не буде "Мінська-2", то нічого не буде і все розвалиться".

"Невже хтось думає, що за бажанням України з'явиться інший формат? Припустимо, ми хочемо, щоб там з'явився Обама. А Обама цього хоче? У десяти пріоритети для США (їх на своїй прес-конференції озвучив Барак Обама. - "ДС") про Україну навіть слова немає. А у Путіна ми запитали - він згоден? Ця проблема вже обговорювалася, і Путін категорично сказав: ми не бачимо в цьому форматі Росії", - розповів представник України.

Зазначимо, що Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум) підписали 5 грудня 1994 року лідери України, США, Росії і Великобританії. Франція і Китай - два інших учасника Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, що володіли на момент підписання Будапештського меморандуму ядерною зброєю,- надали аналогічні гарантії, зробивши відповідні заяви, але не поставили свої підписи під цим документом.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", раніше прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер, розповіла, що Кучма запропонував президенту України Петру Порошенку замінити його в переговорній групі першим президентом України Леонідом Кравчуком. При цьому вона зазначила, що поки ще не відомо, як відреагував на це Порошенко.

    Реклама на dsnews.ua