• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кулеба назвав російським наративом те, що Україну не треба озброювати

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав російським наратив про те, що Україні не потрібно надавати озброєння, і заявив, що Росія блокує Нормандський формат

Реклама на dsnews.ua

Про це Кулеба сказав в інтерв’ю німецькому виданню Zeit, передає "ДС".

"…2014 рік показав, що межа між демонстрацією та фактичним використанням військової сили в Росії надзвичайно тонка.

Цьому сприяє не лише озброєння, а й фактична блокада Росією Нормандського формату і Тристоронньої контактної групи та зростання напруженості на кордоні з Білоруссю.

Чи дійсно ці загрози переростуть у військовий конфлікт, залежить від двох факторів: стійкості України та підтримки її партнерів.

Наша мета – не допустити погіршення ситуації.

На жаль, деякі держави слідують російському наративу про те, що Україну не треба озброювати, бо це нібито може спонукати нас до військового удару.

Це повна нісенітниця. Ми ні на кого не нападали і не маємо наміру вирішувати проблеми на Донбасі бойовим шляхом.

Існує лише одна альтернатива дипломатії: війна. А Україна не прагне війни", — сказав Кулеба.

Нагадаємо, нова правляча коаліція Німеччини у своїй коаліційній угоді вимагає від Росії припинити агресію на Донбасі та звільнити окупований Крим. Вона також підтримуватиме прагнення України вступити до Європейського Союзу та обіцяє бути партнером демократичних рухів у країні.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав позицію нової коаліційної угоди в Німеччині, водночас закликав нову коаліцію зайняти більш жорстку позицію щодо "Північного потоку-2", особливо у питанні сертифікації газопроводу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua