• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Кулеба закликає світову спільноту не забувати про деокупацію Криму

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначає, що немає причини переглядати і послаблювати позицію світової спільноти з вимогою до Російської Федерації щодо деокупації українського півострова Крим

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба
Реклама на dsnews.ua

Про це Кулеба сказав на засіданні за формулою "Арріа" "Крим: 7 років порушень суверенітету і територіальної цілісності України" у пʼятницю, 12 березня, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Міжнародне співтовариство може звикнути до російської окупації Криму та її військової агресії на Донбасі. Світ може дивитися крізь пальці на згадане погіршення ситуації на півострові і на тимчасово окупованих територіях в Східній Європі і продовжувати відносини з Росією в манері "бізнес, як зазвичай". Це найгірше, що може трапитися сьогодні", — зазначив Кулеба.

"Критично важливо, щоб ми підтримували спільну сильну позицію щодо деокупації, розроблену в рамках ООН, ЄС та інших регіональних і міжнародних організацій. Немає причини переглядати і послаблювати цю позицію", — додав він.

Міністр підкреслив, що через 7 років після спроби анексії Криму російська військова присутність на півострові подвоїлася більш, ніж удвічі.

"Інші негативні тренди варіюються від зміни демографічної структури населення Криму і інших порушень міжнародного гуманітарного права до масштабних порушень прав людини, таких як політичне переслідування, культурне і політичне придушення української і кримськотатарської спільнот", — вказав Кулеба.

Глава українського зовнішньополітичного відомства також зазначив, що памʼятки зі списку світової спадщини ЮНЕСКО та культурні памʼятки в тимчасово окупованому Криму "зазнають варварського поводження і пограбування".

Крім того, за його словами, неодноразово ООН наголошувала на відповідальності РФ за викрадення, катування, позасудові страти в тимчасово окупованому Криму і вказувала на переважну атмосферу безкарності за ці злочини.

"Ми закликаємо окупаційну владу зайняти неполітизовану позицію щодо доступу до Криму і дозволити повний доступ відповідно до міжнародного права і особливо міжнародного гуманітарного права", — підкреслив глава МЗС України.

Нагадаємо, раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав продовжувати дію санкцій Євросоюзу проти Росії до припинення агресії Кремля в нашій країні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua