• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кулеба розповів про кроки з повернення Донбасу

Реклама на dsnews.ua

Глава МЗС України Дмитро Кулеба розповів про переговори щодо повернення окупованого РФ Донбасу і нагадав про виведення іноземних угруповань

Про це він розповів в інтерв'ю "Главком", передає "ДС".

"Перше – повний контроль за кордоном України. Друге – статус окремих регіонів Донецької і Луганської областей, визначений законодавством і в межах ширшої форми децентралізації, і відсутність будь-якого права вето на загальнонаціональні рішення", — сказав він.

Кулеба зазначив, що Україна – унітарна держава, децентралізоване.

Також глава МЗС нагадав слова Зеленського про обов'язкове виведення з Донбасу іноземних угруповань, техніки і роззброєння бойовиків.

"Тобто всі, хто незаконно озброєний, повинні бути роззброєні. А вони можуть себе називати хоч Нацгвардія, хоч "міліція", хоч "поліція" або "внутрішні війська". Про те, як буде забезпечуватися порядок на цих територіях в процесі деокупації, треба домовлятися. Можна підходити креативно, спираючись на досвід інших країн. Але, врешті-решт, там повинен висіти український прапор, повинні функціонувати українська поліція, українські суди і українські органи правопорядку", — додав він.

Нагадаємо, за минулу добу, 31 липня, окупанти чотири рази порушили домовленості про припинення вогню на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua